Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný
přehled
Výrobci
20 Položek

Pokud chcete mít během jízdy stále po ruce čerstvé produkty a vychlazené nápoje, kupte si autochladničku. Sejde se vám především během dlouhého výletu nebo při outdoorové dovolené.

Druhy autochladniček

Zařízení se liší objemem. V katalozích například naleznete boxy s kapacitou 8, 19 nebo 60 litrů. Dvířka mohou být uložena na vrchní části nebo na jedné ze stran boxu. Kromě standardních produktů a příslušenství existují i kompaktní chladiče na nápoje. Díky jejich konstrukci lze vložit láhev nebo plechovku na speciální držák poháru.

Podle provozního režimu autochladničky dělíme na:

  • Kompresní. Chlazení je rychlé. Možné je ovládání teploty. Nevýhodou je vysoká cena.
  • Termoelektrické. Mnoho z nich může produkty uvnitř chladit nebo ohřívat. Mají malý objem, pracují tiše a jsou levné.
  • Plynové. Jsou vhodné na camping a dlouhé výlety. Mohou být napájeny z autozapalovače nebo i z plynové bomby bez zapojení do elektrického systému auta.

Výrobci nabízejí přenosné boxy a zabudovaná zařízení - ta se umísťují obvykle do loketní opěrky nebo do otvoru mezi sedadly.

Režim provozu

Chlazení v termoelektrických zařízeních se provádí díky přímému proudu, který protéká přes polovodičové oplatkové prvky. Jedna část tohoto prvku je uložena v komoře a druhá mimo ni. Teplo ze zařízení se přenáší ven, díky čemuž se snižuje teplota vnitřních prvků a teplota vnějších se zvyšuje.

Ostatní druhy zařízení pracují díky chladivu. Může to být freon nebo čpavek. Amoniakový roztok v plynové autochladničce, také nazývaný absorpční chladící směs, se otepluje a proudí přes trubky z výparníku. Čpavek se rozvine ze směsi a zároveň se oplatkové prvky a vnitřní prostor ochladí.

V zařízeních s kompresorem se freon dostává do výparníku přes ústí a otvor. Rychle ztratí tlak a kapalina se vypaří. Chladící směs pak odebere teplo z prvků výparníku a ochladí vnitřní prostor zařízení. Kompresor absorbuje výpary, stlačí je a přenese do kondenzátoru. Zde chladící směs převede teplo do okolí a vrátí se v tekutém stavu.

Tipy na používání autochladniček

  1. Dodržujte doporučení výrobce ohledně použití a péče o vybavení.
  2. Při čištění nepoužívejte drsné houby, abrazivní čisticí látky a rozpouštědla. Většinou stačí použít vlhkou utěrku a malé množství mýdlového roztoku.
  3. Pokud si vyberete termoelektrické zařízení, snažte se do něj vkládat pouze předchlazené potraviny. Jinak bude dosažení potřebné teploty trvat déle.
  4. Ujistěte se, že obsah boxu nezabraňuje zavření dvířek. Zařízení chraňte před přímým sluncem.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Pokud potřebujete odolnou autochladničku, navštivte náš online obchod. Spolupracujeme s důvěryhodnými výrobci. Objednejte si online ještě dnes a objednávku zpracujeme velmi rychle. Nákup vám doručíme za rekordně krátkou dobu. Na AUTODOC máme mnoho akcí a slev, pomocí kterých ušetříte. Nepropásněte tuto příležitost.

loader Počkejte, prosím...