Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný
přehled
Vybrat kategorii
Výrobci
64 Položek

Cestovní polštáře jsou vyrobeny tak, abyste se během jízdy nebo v dopravních zácpách cítili pohodlně. Tyto produkty umožňují nastavení správné polohy hlavy a fungují jako dodatečná opora. Pomocí nich se zbavíte nepříjemných pocitů spojených se ztuhlostí svalů v krční páteři a selháním cirkulace krve. Produkty mají také ochrannou funkci a v případě nehody chrání vaši hlavu před zakloněním.

Druhy cestovních polštářů

Podle tvaru rozlišujeme tyto produkty:

  • Obdélníkové produkty a prvky vyrobené jako podhlavníky. Umísťují se mezi opěrku hlavy a opěrnou část sedadla. Upevňují se pomocí řemínků nebo elastických pásek tak, aby byla hlava dané osoby v pohodlné poloze. Tento produkt poskytuje oporu uvolněním proti zadním trapézovým svalům. Vrchní část těla tak zůstává uvolněná.
  • Produkty ve tvaru U. Připomínají podkovu, drží se na krku a obklopují ho. Mírně stěžují otáčení hlavou, proto se doporučuje, aby je používali pouze cestující.  

Na potah cestovního polštáře se používá měkký materiál, odolný vůči opotřebení, vyžadující jen jednoduchou péči. Patří sem hlavně látky, jako například přírodní nebo PU kůže, velur, polyester, bavlněná plachtovina a jiné látky. Jako vnitřní výplň se používají tyto materiály:

  • Holovlákno. Je to měkký a elastický materiál, který má antialergické vlastnosti a dobrou tepelnou izolaci.  
  • Slupky z pohanky. Je to ekologický produkt s výbornými ortopedickými vlastnostmi. Tento produkt je typický nízkou tepelnou vodivostí, díky čemuž je teplý v zimě a chladný v létě.
  • Latex. Jednoduše použitelný a hypoalergický materiál. Kopíruje tvar hlavy člověka a rychle se vrátí do původní polohy.  
  • Polyesterové pelety. Produkty s tímto plnivem jsou relativně levné. Aby se dostaly do původní polohy po použití, je třeba je protřepat.
  • Visko-elastická polyuretanová pěna. Je to elastický materiál s paměťovou funkcí. Uvolňuje svaly a ulevuje od stresu.  

V katalozích také najdete příslušenství s masážním zařízením instalovaným uvnitř produktu. Tyto produkty nejen poskytují oporu, ale i masírují krční obratle. Doporučuje se používat je jako prevenci onemocnění páteře.

Tipy na používání cestovních polštářů

  1. Podhlavníky a obdélníkové produkty by se měly pevně zafixovat k sedadlu, aby se během jízdy nehýbali. Většinu produktů lze použít nejen v autě, ale i v kanceláři, v letadle, ve vlaku atd.
  2. Péče o cestovní polštáře zahrnuje suché čištění každé 2-4 měsíce nebo v případě zašpinění. Odstranitelné textilní potahy by se měly pravidelně prát podle pokynů výrobce a kožené výrobky čistěte pomocí speciálních látek.
  3. Produkty je třeba chránit před mechanickým poškozením a negativním vlivem vysokých teplot. Pokud necháte auto na ulici v horkém slunečném počasí, produkt byste měli překrýt.  

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Nejširší výběr kvalitních produktů a příslušenství za nízké ceny najdete v našem online obchodě. Na mnoho produktů nabízíme slevy. Cestovní polštáře a jiné příslušenství si můžete koupit od spolehlivých výrobců velmi výhodně. AUTODOC vám zaručuje, že všechny tyto produkty jsou kvalitní a cenově dostupné. Objednejte si online na naší stránce ještě dnes.

loader Počkejte, prosím...