Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný
přehled
Výrobci
42 Položek

Clona na čelní sklo ochrání čelní sklo vašeho auta před hromaděním sněhu a zamrzáním v zimě, nebo před horkým sluncem a prachem v létě. Na rozdíl od velkých clon jsou tyto produkty malé, a nainstalujete je za několik sekund. Jsou vhodné pro každodenní použití.    

Druhy clon na čelní sklo

Výrobci nabízejí produkty, které se liší výškou a délkou. Například majitelé malých aut si obvykle vybírají produkty s těmito parametry v hodnotě 60 a 130 cm. Existují i univerzální produkty vyrobené tak, aby pasovaly na většinu aut. Výška produktů je od 70 do 80 cm a přibližná délka je 150 cm. Pro velké vozy, jako minivany, si online můžete objednat produkty s většími rozměry. Jejich výška obvykle přesahuje 100 cm a délka přesahuje 165 cm.    

Pro výrobu clon na čelní sklo se používají odolné materiály, které odpuzují vodu. Obvykle je to:  

 • Polypropylen;
 • Dacron;
 • Terylene;
 • Bavlna kombinovaná s hliníkovou fólií.

Pro správnou fixaci na čelní sklo se používají většinou tyto upevňovací prvky:

 • Magnety;
 • Elastické pásky, které se instalují na boční zpětná zrcátka;
 • Pásky s upevněními, které se připevní na ráfky kol;
 • Suché zipy;
 • Přísavky;
 • Prodloužené látkové okraje, které se zafixují ve dveřích atd.

Některé produkty mají dodatečná upevnění. Například dlouhé látkové okraje s tkaničkami, pomocí kterých se mohou uvázat uvnitř auta. Pomůže to hlavně udržet clonu na svém místě i při velmi silném větru.

Vkatalozích také najdete produkty, které chrání i přední boční okna auta. Tyto produkty mohou mít speciální kapsy na zpětná zrcátka.

Jak používat clonu na čelní sklo

 1. Clona by se měla instalovat pod ramena stěračů a zafixovat pomocí běžných upevnění, a to podle doporučení výrobce.  
 2. Péče o produkty závisí na materiálu výroby. Některé prvky můžete jednoduše otřít pomocí vlhké houby a detergentu. Mnoho produktů se může prát v pračce při nízké teplotě, například terylenové produkty při teplotě +30 °C.
 3. Produkty skladujte na suchém a čistém místě. Pokud je v setu i obal, vždy jej použijte. Prodloužíte tak životnost produktu a ušetříte více místa.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Staňte se zákazníkem v AUTODOC online obchodě a vychutnejte si bezproblémové nakupování - kupte siclony na čelní sklo pohodlně. Vše potřebné najdete díky naší přehledné stránce. Vytvořili jsme pro vás i praktickou mobilní aplikaci. Pokud ji použijete, budete si moci prohlédnout všechny vlastnosti produktů a také se dozvíte více o cenách a akcích, a objednat si můžete odkudkoliv a kdykoliv. Zaregistrujte se na stránce AUTODOC a pořiďte si kvalitní příslušenství pro vaše auto právě u nás. Je to pohodlné a výhodné!  

loader Počkejte, prosím...