Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný
přehled
Vybrat kategorii
Výrobci
17 Položek

Spálení se v autě může objevit jako výsledek zkratu v elektrickém vedení auta, při nehodě nebo úmyslném požáru. Hasicí přístroje vám pomohou zlikvidovat zdroj ohně. Zákony v mnoha zemích přikazují mít k dispozici hasicí přístroj jako součást povinné výbavy vozidla. Jeho přítomnost může minimalizovat poškození způsobené ohněm a v některých případech může zachránit lidský život.

Jaké jsou druhy hasicích přístrojů do auta

 • S oxidem uhličitým. Plameny hasí tak, že je ochladí. Oxid uhličitý, který obsahují, se vypouští pod vlastním silným tlakem s hodnotou asi 55 atm. Teplota proudu je asi mezi -70 a -90 °C. Aktivní látka se snadno dostane na těžko dostupná místa, nevede elektrický proud a nepoškozuje nátěr na karoserii auta. Nevýhodou tohoto druhu přístroje je riziko otravy oxidem uhličitým a riziko omrzlin. Teplota vzduchu, při které tento přístroj pracuje účinně, je mezi -20 až +50 °C.   
 • Se suchým práškem. Vypouští jemný prášek pomocí stlačeného plynu. Pokrývá povrch, čímž zabraňuje průniku vzduchu a eliminuje tak oheň. Výhodou tohoto přístroje je relativní bezpečnost pro člověka. Nevýhodou je fakt, že po hašení zůstává prášek na povrchu auta a jeho součástek. Pracovní tlak zařízení je asi 16-24 atm a pracovní teplota je v rozmezí od -50 do +50 °C. Práškové hasicí přístroje nabízené v katalozích se dělí na:    
  • Natlakované přístroje. Potřebný tlak vytváří zamykací zařízení s indikátorem, který ukazuje příslušnou hodnotu. Pracuje ihned.
  • Kazetové přístroje. Při aktivaci jehla propíchne kazetu a ven se vypustí plyn. Dokud budete moci hasit, zabere to trochu času.

Vlastnosti použití hasicích přístrojů

 1. Nádrž pravidelně kontrolujte, zda není poškozena. Praskliny na nádržce a nízká hodnota vnitřního tlaku (pokud je zde instalován zabudovaný manometr) indikují, že zařízení je třeba vyměnit. Životnost přístroje je uvedena na jeho těle.
 2. Zařízení umístěte blízko sedadla řidiče. Takto budete přístroj moci rychle použít v případě požáru. Přístroj je třeba spolehlivě zafixovat.
 3. Přístroj neskladujte na místě, kde svítí přímé slunce.
 4. Jednotku neaktivujte blíže než 2-3 metry od zdroje ohně. Při hašení nestůjte proti větru.
 5. Haste otevřený oheň od jeho základu; oheň v otvorech svrchu.
 6. Zabraňte vdechnutí látky z nádrže.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Hasicí přístroje, sety první pomoci, výstražné trojúhelníky a jiné příslušenství si můžete koupit za dostupné ceny v našem online obchodě. Mnoho produktů pro vás máme i levněji, pokud jsou dostupné akce nebo slevy. Objednejte si online ještě dnes a začněte se šetřením peněz!

loader Počkejte, prosím...