Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný
přehled
Vybrat kategorii
Výrobci
76 Položek

Kanystry na palivo jsou nádoby vytvořeny speciálně pro skladování a přenos paliva. Tato zařízení mají zesílenou výztuhu, mají pohodlnou ručku k přenášení a pevně uzavíratelný uzávěr, který zabraňuje vylití. Toto příslušenství je nenahraditelné, pokud si potřebujete s sebou vzít více paliva na nějaký výlet.

Jaké jsou druhy kanystrů na palivo

Podle materiálu:

  • Ocel. Jejich vlastností je vysoká odolnost a dlouhá životnost. Nereagují s palivem. V případě nesprávného použití se mohou poškodit korozí.
  • Hliník. Nejsou náchylné na intenzivní oxidaci při vystavení vodě a vzduchu. Navíc jsou lehké, ale jsou odolné vůči mechanickému vlivu.
  • Plast. Jsou levné, lehké, nereagují s palivem a vodou, vydrží prudké změny teplot. K výrobě se používá plast, který nehromadí statickou elektřinu. Nevýhodou je krátká životnost.  

Podle tvaru:

  • Vertikální. Je kompaktnější, ale jeho úzká základna a velká výška ho dělá nestabilním. Proto je třeba jej při převozu upevnit.
  • Horizontální. Je to stabilní příslušenství se širokou základnou. Často si nevyžaduje upevnění, ale zabere více místa než vertikální produkty.

V katalozích naleznete kanystry různé kapacity - nejčastěji je to 5, 10 nebo 20 litrů. Čím větší kapacitu má kanystr, tím silnější stěny musí mít. Od kapacity závisí i počet rukojetí. Například 20 litrový kanystr má obvykle 3 rukojeti, aby ho mohli nést 2 lidé.

Vlastnosti použití kanystrů na palivo

  1. Produkt používejte přesně podle doporučení výrobce. Mnoho kanystrů se na převoz paliva může používat pouze po omezenou dobu.
  2. Občas zkontrolujte, zda kanystr na palivo nemá praskliny, odřeniny nebo jiné poškození.
  3. Ujistěte se, že nádoba s vysoce hořlavou tekutinou, je vždy pevně uzavřena.
  4. Chcete-li palivo skladovat delší dobu, nenaplňujte kanystr do více než 95% jeho objemu. Rovněž nenechávejte kanystr poloprázdný, protože oxidační proces může narušit vlastnosti paliva.
  5. Kanystry skladujte na speciálních a k tomu určených místech, například v garáži. Je důležité, aby teplota v místnosti nebyla příliš vysoká. Prázdný kanystr skladujte s polootevřeným uzávěrem, aby se uvnitř nehromadili výpary z paliva.    

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Chcete si koupit kvalitní příslušenství pro vaše auto za dostupné ceny? Staňte se klientem v online obchodě AUTODOC. Naše ceny jsou stále velmi nízké, máme pro vás pravidelné slevy a akce, a nabízíme vám možnost bezplatného doručení. Objednejte si na naší stránce ještě dnes online a kupte si kanystry na palivo, zvedáky, lopatky nebo jiné užitečné vybavení se slevou.

loader Počkejte, prosím...