Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Měřiče tlaku v pneumatikách

přehled
Vybrat kategorii
Výrobci
128 Položek

Měřič tlaku pneu: co byste měli vědět

Tlak v pneumatikách je třeba kontrolovat pravidelně z důvodu zaručení bezpečné a pohodlné jízdy. Příliš silně nebo příliš slabě nahuštěné pneumatiky mohou vést k jejich nerovnoměrnému opotřebení, předčasnému selhání prvků zavěšení kol, zvýšené spotřebě paliva nebo smyku na vodě. Tlak v pneumatikách kontrolujte jednou za týden a před každou dlouhou cestou použijte měřič tlaku v pneumatikách.

Princip funkčnosti

Jeden konec měřiče tlaku se připojí do hustilky pneumatiky. Stlačený vzduch vstoupí do trubky a vytlačí píst spojený s kalibrovanou tyčkou. V mechanických verzích je číselník, na kterém se zobrazují údaje z měření. Když tlak klesne, trubka se vrátí do původní polohy a údaje budou zobrazovat nulovou hodnotu. V elektronickém zařízení je senzor, který posílá informace do řídící jednotky, a následně se údaje zobrazí na obrazovce.

Druhy dostupných měřičů tlaku v pneumatikách

Podle druhu designu:

  • Manuální. Tyto měřiče mohou mít ozubnici nebo pastorek. Měřiče s ozubnicí jsou kompaktní, ale křehké. Jejich chybovost při měření je asi 0.05%. Měřiče s pastorkem mají číselník. Jsou nabízené za dostupnou cenu. Komponenty jsou voděodolné, ale nezaručují absolutní přesnost měření.
  • Digitální. Tyto měřiče mají podsvícenou LCD obrazovku. Jsou velmi přesné. Jsou drahé a vyžadují pravidelnou výměnu baterií.

Doporučení k používání měřičů tlaku v pneumatikách

  • Tlak měřte pouze ve vychladlých pneumatikách. Požadované hodnoty jsou uvedeny v návodu k použití auta. Kromě toho mohou být uvedeny na sloupku dveří na straně řidiče nebo na klapce uzávěru palivové nádrže.
  • Před použitím zařízení se ujistěte, že vozidlo není přetížené. Přetížení může mít vliv na přesnost údajů.
  • Dodržte doporučení výrobce v rámci nastavení tlaku v nestandardních pneumatikách.
  • Při jízdě v terénu nebo na sněhu snižte tlak v pneumatikách. Po návratu na veřejné cesty tlak v pneumatikách znovu zvyšte.
  • Pravidelně kontrolujte tlak ve všech kolech - měl by být stejný.
  • Zabraňte silným nárazům a poškození zařízení vodou.
  • Při výměně baterií v elektronických zařízeních dodržte polaritu.

AUTODOC: snadné online nakupování

V našem online obchodě si můžete koupit měřiče tlaku v pneumatikách a mnoho jiných zařízení. Sledujte naše akce, abyste ušetřili při nákupu a doručení. Pokud budete mít jakékoliv otázky o produktu, kontaktujte náš tým podpory pro zákazníky. Naši odborníci vám pomohou vytvořit objednávku, abyste vaši zásilku dostali co nejdříve.

loader Počkejte, prosím...