Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný
přehled
Vybrat kategorii
Výrobci
78 Položek

Nástroje na huštění pneumatik usnadňují a urychlují získání potřebného tlaku pro vaše pneumatiky. Obvykle mají hadičku a měřidlo tlaku v pneumatice. Měřidlo lze koupit samostatně a používat nejen pro monitorování tlaku v pneumatice, ale i na testování jiných systémů vozu.

Princip funkčnosti

Nástroje na huštění pneumatik mají obvykle spouštěcí mechanismus, hadičku se sponou a měřící nástroj. Napájeny jsou vzduchovým kompresorem. Spona na hadičce přesně pasuje do výstupku. Když stisknete tlačítko, stlačený vzduch se dostane do pneumatiky. Zařízení ukazuje aktuální hodnotu tlaku. Když se dosáhne požadované hodnoty, jednoduše zařízení vypněte. Pokud je parametr vyšší, než potřebujete, hodnotu tlaku můžete snížit zatlačením na příslušný ventil.

Jaké jsou druhy nástrojů na huštění pneumatik?

Podle určeného účelu použití:

  • Pro osobní auta. Nabízejí se spolu s hadičkou a měřícím nástrojem s nejnižší hodnotou dělení. Pomáhají monitorovat i nejmenší odchylku.
  • Pro nákladní auta. Je zde přidáno přídavné prodloužení. Tyto nástroje jsou určeny pro vyšší zátěž.

Podle materiálu těla:

  • Kov. Jsou velmi odolné.
  • Plast. Jsou lehké a odolné vůči vlhkosti.

Jaké jsou druhy měřidel tlaku v pneumatikách

Většina výrobců nabízí tyto druhy nástrojů:

  • Analogové. Jsou levné, mají jednoduchý a spolehlivý design, ale nejsou velmi přesné.
  • Digitální. Poskytují velmi přesné údaje z měření. Prodávají se za vyšší cenu. Jsou citlivé na změnu teploty a potřebují občasnou výměnu baterie.

Měřící nástroje mohou mít gumové prvky na svém těle. Má to tlumící efekt, a například se tím chrání zařízení před mechanickým poškozením v případě pádu.

Tipy na používání nástrojů na huštění pneumatik a měřidel tlaku v pneumatikách

Postup kroků v rámci používání těchto nástrojů uvádí výrobce v návodu. Před zahájením práce prozkoumejte nástroj.

Mějte na paměti, že příliš nízký nebo vysoký tlak v pneumatikách zvyšuje riziko nehody. Nedoporučuje se měřit tlak hned po zastavení auta, protože údaje mohou být nepřesné. Pneumatiky nechte vychladnout a až potom do nich začněte pumpovat vzduch.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Vždy máte možnost koupit si nástroje na huštění pneumatik s měřítkem tlaku v pneumatikách nebo se vzduchovým kompresorem za výhodnou cenu. Kontaktujte odborníky v AUTODOC ještě předtím, než vytvoříte objednávku. Řeknou vám o akcích na produkty z této kategorie a také vám z katalogu pomohou vybrat si nejvhodnější nástroje.

loader Počkejte, prosím...