Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný
přehled
Vybrat kategorii
Výrobci
340 Položek

Byli jste někdy v situaci, že váš mobil se vypnul v tu nejnevhodnější chvíli kvůli vybité baterii? Autonabíječky na telefon vám pomohou vyhnout se tomuto problému. Tato kompaktní zařízení vám pomohou nabít si smartphone, tablet nebo jiné zařízení přímo v kabině auta.   

Princip funkčnosti

Zařízení pracují z autozapalovače, do kterého proudí energie z autobaterie. Při jejich použití můžete své zařízení nabíjet buď během jízdy nebo během přestávek. Toto příslušenství obsahuje mikro-okruh transformující napětí elektrického systému (12 V) na hladinu potřebnou k nabití smartphonu.  

Jaké jsou druhy autonabíječek na telefon

Zařízení se od sebe liší těmito vlastnostmi:

  • Design. V katalozích naleznete USB adaptéry a zařízení se zabudovaným kabelem. USB adaptéry mohou mít odnímatelný nebo neodnímatelný kabel. Některé adaptéry mají 2-3 zástrčky a mohou současně nabíjet několik zařízení.
  • Hodnota proudu. Může být 1, 2 nebo 3.6 A.
  • Druh konektoru. Obvykle jsou zařízení vybavena konektorem micro-USB, protože je vhodný pro většinu zařízení. V katalozích najdete i zařízení s konektory USB a mini-USB, modely s několika konektory různých druhů, a speciální příslušenství určené pro smartphony konkrétních značek.    
  • Materiál těla. Obvykle jsou autonabíječky na telefon vyrobené z odolného polymerního materiálu. Hliníkové slitiny a nerezavějící ocel se používá na výrobu některých komponentů těla zařízení. Některé produkty mají i titanový nátěr.  
  • Set vybavení. Některé produkty se nabízejí s kabelem, držákem na zařízení, nebo s jiným příslušenstvím.  
  • Dodatečné funkce. Mnoho výrobců nabízí zařízení se zabudovaným voltmetrem, ampérmetrem, termometrem. Najdete i produkty, které dokáží vydat varovný zvuk v případě prudkého poklesu napětí v elektrickém systému auta.  

Tipy na používání autonabíječky na telefon

  1. Zařízení používejte podle jeho účelu a podle doporučení výrobce. Ujistěte se, že napětí nabíječky nepřekračuje hodnotu stanovenou baterií zařízení. Pokud je napětí příliš vysoké, příslušenství i baterie smartphonu se mohou přehřívat nebo poškodit.
  2. V případě zapojení dvou nebo více zařízení se proces nabíjení zpomalí. Je to kvůli tomu, že elektrický proud se rozdělí do více výstupů.
  3. Zařízení skladujte tak, aby se do nich nedostala vlhkost. Zabraňte jejich přehřívání.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Zaregistrujte se v našem online obchodě a pořiďte si autonabíječky na telefon bez jakýchkoliv problémů. Vytvořili jsme vše pro to, abyste mohli online nakoupit co nejpohodlněji: přehlednou stránku, pohodlnou mobilní aplikaci, podrobné popisy produktů. Ceny našich produktů hovoří za sebe: jsou extrémně nízké. Navíc pro vás máme množství slev na mnoho doplňků a prvků příslušenství.  

loader Počkejte, prosím...