Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný
přehled
Výrobci
9 Položek

Nouzové kladivo vám pomůže opustit vozidlo v případě nehody. Tento nástroj se použije, pokud nemůžete otevřít dveře auta. Je třeba jím rozbít sklo zablokovaných dveří, abyste se následně dostali ven přes otvor.

Jaké jsou druhy nouzových kladiv

  • Produkty, které jsou uloženy v kabině auta. Často mají jasnou barvu, abyste je jednoduše uviděli v případě nouze. Někdy mají držák pro upevnění nástroje, například na boční straně sedadla řidiče.  
  • Produkty s klíčenkou, které můžete nosit s sebou. Jsou malé a lehké. Často se nabízejí za velmi dostupnou cenu.  

Obvykle má tento nástroj čepel na přeřezání bezpečnostního pásu. Rovněž zde mohou být i zabudované prvky. Například v katalozích výrobců najdete nouzové kladivo s elektronickým měřidlem tlaku v pneumatikách nebo s baterkou.

Vlastnosti užívání nouzového kladiva

  1. Pozorně si přečtěte doporučení k používání. Produkt umístěte tak, aby byl snadno dostupný, například v případě nehody nebo nouze, nejlépe pod sedadlo řidiče nebo na jeho boční stranu. Doporučuje se dát do kabiny auta dvě nouzová kladiva. Druhý z nich umístěte na dohled pro zadní cestující.
  2. Po použití zařízení se vytvoří střepy. Abyste se nezranili, druhou rukou si překryjte hlavu a ochraňte si oči. Pokud je to možné, ruku, s níž pracujete, si překryjte látkou.  
  3. Rozbijte boční sklo, ze středu k okrajům. Do skla bouchněte zaostřenou částí nástroje. Pak použijte opačnou stranu hlavy nástroje.
  4. Nepokoušejte se rozbít čelní sklo. Obvykle je vytvořeno tak, aby se neroztříštilo, i když je prasklé.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Nouzové kladivo, hasicí přístroje a mnoho jiných produktů si můžete koupit v našem online obchodě. Zároveň je nákup u nás velmi levný! Pokud se chcete dozvědět o všech možnostech, jak ušetřit peníze, kontaktujte naši technickou podporu a naše experty: řeknou vám vše o slevách, které jsou právě dostupné. Objednejte si produkty pro vaše auto v obchodě AUTODOC a získejte všechny výhody online nakupování.

loader Počkejte, prosím...