Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný
přehled
Vybrat kategorii
Výrobci
115 Položek

Nožní pumpa do auta je mechanické zařízení, které umožňuje nafoukat pneumatiky vašeho auta a normalizovat tak tlak v nich. Většinou se zařízení tohoto druhu používají jednodušeji než ruční zařízení, protože uvádějí menší zátěž na svaly uživatele během používání tohoto produktu.

Princip funkčnosti

Pneumatika se nafukuje, když člověk stlačuje pedál pomocí nohy. Během tohoto procesu se válec spojený s pedálem přes pivot pohybuje vůči pístu. Tento pohyb stlačuje vzduch uvnitř válce. Vzduch pak prochází hadičkou do pneumatiky.

Jaké jsou druhy nožních pump do auta?

Nejoblíbenější jsou designy s nádobou ve tvaru válce; mohou být:

  • S jedním válcem. Obvykle se prodávají za nízkou cenu. Při jejich používání se nemusí vytvořit velká síla. Jsou vhodné pro majitele malých a středně velkých aut.
  • S dvojitým válcem. Jejich výhodou je vysoký výkon. Pneumatiky se mohou nafouknout relativně rychle, ale zabere to i hodně úsilí. Jsou optimální na údržbu velkých vozidel s velkými koly.

Toto příslušenství se také liší podle délky vzduchové hadičky. Tato hodnota může být například 60 nebo 55 cm.

Nožní pumpa do auta: poznámky k používání

  1. Před použitím přístroje si důkladně přečtěte návod k použití od výrobce. Proces je obvykle jednoduchý: stačí pouze stlačovat pedál pod určitou frekvencí.
  2. Sledujte údaje na zabudovaném měřiči tlaku pneumatik, který vám pomůže kontrolovat tlak v pneumatice. Měl by se shodovat s hodnotami uváděnými od výrobce auta.
  3. Po dokončení práce zkontrolujte tlak v pneumatice pomocí přenosného měřiče tlaku pneumatik.
  4. Mechanické zařízení může být stále užitečné, i když máte k dispozici elektrický kompresor. V kufru auta nezabere mnoho místa, a hodí se vám, pokud náhodou máte poškozený autozapalovač nebo je poškozena jiná část elektrického systému auta.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Náš online obchod vám nabízí velký výběr příslušenství pro moderní auta, díky němuž si používání vašeho auta užijete ještě více. V AUTODOC si můžete koupit nožní pumpu do auta a mnoho jiných produktů za výhodných podmínek. Podívejte se, co nabízíme v našem katalogu a informujte se o našich akcích u odborníků z našeho týmu pro zákazníky - pořiďte si vše potřebné velmi levně.

loader Počkejte, prosím...