Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný
přehled
Výrobci
14 Položek

Vysoká vlhkost v autě má negativní vliv na jeho technický stav a podporuje tvorbu koroze. Kvůli příliš velké vlhkosti se mohou mlžit okna, a snižuje se tím viditelnost pro řidiče. Navíc tento proces vytváří i příznivé podmínky pro růst patogenních bakterií a výsledkem je nepříjemný zápach v autě. S tímto problémem vám pomůže odvlhčovač do auta. Je to jednoduše použitelný produkt, který zabere jen minimum místa.   

Druhy odvlhčovačů do auta

V katalozích výrobců najdete:

  • Látkové kapsy se silikovým gelem nebo bambusovým uhlíkem. Silikový gel absorbuje až 3x více vlhkosti než je jeho vlastní váha. Rychle schne. Hlavní výhodou uhlíkových produktů je, že část absorbované vlhkosti vypouštějí zpět v případě, že je míra vlhkosti příliš nízká. Produkty s absorpčními peletami se umísťují většinou na palubní desku nebo pod sedadlo.  
  • Zařízení napájené z autozapalovače. Jsou to kompaktní produkty, které jsou vhodné pro auto jakékoliv značky nebo modelu a pracují i během parkování. Některá zařízení jsou vybavena časovačem, který produkt vypne po určeném čase.  

Tipy na používání odvlhčovačů do auta

  1. Většina látkových odvlhčovačů se může znovu použít. Po vysušení se obnoví jejich vlastnosti. Proces se provádí přesně podle doporučení a pokynů výrobce. Některé produkty se mohou sušit pouze na slunci, jiné v mikrovlnce, a jiné na radiátoru.
  2. Pro lepší výsledky se doporučuje do auta umístit 2-3 absorpční pelety.
  3. Zařízení napájené z elektrického systému auta by se mělo pravidelně rozebrat a vyčistit jejich prvky od prachu a plísně. Takto se prodlouží jejich životnost.
  4. Mnoho produktů má indikátory, které mění svou barvu při maximálním množství absorbované vlhkosti. Znamená to, že by se měly vysušit. Některá zařízení vydají zvuk po maximálním naplnění nádržky.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Odvlhčovače do auta si můžete koupit levně a rychle v našem online obchodě. Máme přehlednou stránku, kde najdete vše potřebné do několika minut. Máme pro vás i nízké ceny a pravidelné akce, a také možnost bezplatného doručení. Nakupujte výhodně - objednejte si vše potřebné online, dnes, na AUTODOC.

loader Počkejte, prosím...