Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný
přehled
Výrobci
74 Položek

Občas se stane, že potřebujete převézt více zavazadel, než se vejde do kufru auta. Část ze zavazadel můžete dát do kabiny, ale často to způsobí nepohodlí pro cestující. Střešní boxy vám pomohou vyřešit tento problém. Velké věci do nich perfektně pasují.

Druhy střešních boxů

Tyto produkty se liší různými vlastnostmi, včetně:

 • Maximální nosnosti. Může to být 40, 70, 80, 100 kg.
 • Kapacity. Existují modely pro malé rodinné auto do objemu 300 litrů, nebo pro velké rodinné auto do 500 litrů. Pro off-road auto nebo dodávku si můžete vybrat box s objemem až do 660 litrů.
 • Rozměrů. Existují střešní boxy, které mohou mít délku 1,5 až 2 metry. Jejich šířka může být 70, 78, 85 cm. Krátké a široké modely jsou vhodné na převoz stanu nebo rezervního kola. Dlouhé a úzké střešní boxy jsou vhodné pro převoz udic nebo různého sportovního vybavení.  
 • Materiálu výroby. Například existují měkké textilní produkty. Jejich hlavní výhodou je dostupná cena. Odolné plastové produkty chrání skryté věci před škodlivými faktory vnějšího prostředí. Navíc nemají negativní vliv na aerodynamické vlastnosti vozu.
 • Způsobu otevření. Některé produkty mají dva boční otvory a jiné pouze jeden.

Tipy na používání střešních boxů

 1. Dodržujte pokyny výrobce. Nepřekračujte specifikovanou maximální nosnost a rychlost jízdy.
 2. Náklad rozložte tak, aby největší část byla umístěna uprostřed boxu.
 3. Malé věci zachyťte pomocí řemínků, pokud jsou v boxu.
 4. Sportovní vybavení přepravujte v speciálních obalech.
 5. Toto příslušenství nepoužívejte na převoz vysoce hořlavých a explozivních látek.
 6. Před odjezdem a na zastávkách zkontrolujte bezpečnost zafixování. Pád špatně zafixovaného nákladu během jízdy může způsobit nehodu.
 7. Před návštěvou auto-myčky střešní box odstraňte. Na jeho vyčištění vám obvykle stačí jen voda s malým množstvím látky bez alkoholu a chlóru. Produkt byste měli otřít čistou jemnou utěrkou.  

AUTODOC: pohodlné online nakupování

V našem katalogu najdete vše potřebné pro bezpečný a pohodlný převoz nákladu. U nás si můžete objednat střešní boxy, organizéry do kufru, obaly na lyže, střešní tyčky, a jiné příslušenství do vašeho auta. Využijte naše akce na naší stránce: umožní vám nakoupit si veškeré vybavení velmi levně. A pokud potřebujete více informací o produktech, které se vám líbí, kontaktujte odborníky z našeho týmu pro zákazníky. Rádi vám poradí online. Nakupujte výhodně na AUTODOC!

loader Počkejte, prosím...