Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný
přehled
Výrobci
5 Položek

Zvuková izolace do auta má pozitivní vliv na pohodlí a bezpečnost během jízdy. Absorbuje hluk z ulice, hučení motoru a jiných mechanismů auta. Díky tomu se řidič může plně soustředit na ovládání auta, aniž by ho vyrušoval nějaký hluk.

Druhy zvukové izolace do auta

Podle místa montáže:

  • Částečná. Instaluje se pouze na části auta, ze kterých často vychází nepříjemný hluk. Například se může instalovat na dveřích, obloucích zadních kol nebo na podlaze kufru.
  • Úplná. Zvukově izolačním materiálem se pokryjí dveře, prostor pod kapotou, kufr a jiné prvky vozu.

V katalozích najdete 4 hlavní druhy doplňků, které v autě pomáhají redukovat hladinu hluku:

  • Tlumiče vibrací. Vyrábějí se za použití bitumenu,butylové pryže a připojují se přímo na kovové části karosérie. Absorbují mechanické vibrace motoru, převodovky, a odpružení, a chrání komponenty před korozí. Tlumiče vibrací se vybírají podle konkrétní části karoserie: pro kapotu, dveře a střechu je jejich tloušťka obvykle 1-2 mm, pro oblouky kol a boční strany motoru - 2-3 mm.
  • Izolátory zvuku. Jsou to pórovité nebo vláknité produkty, které dobře odrážejí zvuky. Mohou se vyrobit v podobě pěnového polyetylénu, polyuretanu, přírodní nebo umělé plsti. Instalují se jako druhá vrstva po tlumičích vibrací a poskytují i ochranu proti chladu. Tento druh zvukové izolace může mít i fólii, která zvyšuje odolnost vůči vlhkosti a mechanickému efektu.
  • Tlumiče zvuků. Jsou to měkké pórovité produkty s otevřenou strukturou, schopné rozptýlit zvukové vlny. Obvykle se vyrábějí z pěnové gumy nebo polyuretanové pěny.
  • Těsnění proti pískání. Instalují se do mezer na palubní desce a do prvků nastavení sedadel, nebo na místa spojení ozdobných prvků interiéru. Těsnění jsou vyrobena obvykle z pěnového polyetylenu nebo gumy a mohou se použít pro skryté části. Na viditelné části se použijí prvky ze syntetické látky.

Tipy na používání zvukové izolace do auta

  1. Instalace těchto materiálů je náročná a vyžaduje speciální nástroje, včetně tepelné pistole a válečku. Doporučuje se kontaktovat servis, aby vám provedli tuto práci.
  2. Při svépomocné instalaci dodržujte doporučení výrobce. Začněte od hladkého povrchu, například od podlahy kufru.
  3. Odstraňte špínu, korozi a odmastěte součástky použitím speciálních chemikálií, aby zvuková izolace pevně přilnula k daným součástkám.
  4. Doporučuje se použít ochranné rukavice při instalaci materiálů s fólií. Minimalizuje se tím riziko vzniknutí zářezů.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Zvukovou izolaci do auta a jiné doplňky na redukci hluku v autě si můžete výhodně koupit v našem online obchodě. Máme pro vás nízké ceny na všechny produkty a pravidelné akce, pomocí kterých výrazně ušetříte. Objednejte si online ještě dnes a pořiďte si kvalitní příslušenství pro vaše auto za velmi nízkou cenu.

loader Počkejte, prosím...