1,000,000 autodílů - najděte si vhodný náhradní díl pro vaše auto Příklad

0 Položek
#
Váš košík je prázdný
0,00 CZK

Volkswagen nebude vyvíjet motory s
vnitřním spalováním

Přihlásit se k odběru
NOVINEK

Pro získání nejnovějších novinek a tipů prosím zadejte vaši emailovou adresu:

V kontextu rostoucí popularity elektrických aut se stále větší počet výrobců aut rozhoduje přestat používat tradiční motory s vnitřním spalováním. Tato německá společnost není výjimkou. Vedoucí strategií společnosti Volkswagen, Michael Jost, prohlásil, že firma se rozhodla zcela přestat s vývojem a používáním pohonných jednotek, které znečišťují ovzduší. Podle jeho slov byl tento radikální krok podpořen přáním výrobců aut zastavit globální oteplování.

Přechod na elektrická vozidla bude samozřejmě postupný. Dnes inženýři této firmy pokračují v práci na poslední generaci benzínových a dieselových motorů, které by se měly na trhu objevit v roku 2026. Poté se veškeré úsilí soustředí na vývoj a vylepšování platforem MEB a PPE, které se použijí jako základ pro elektrické vozy.

V následujících 5 letech má společnost záměr investovat velkou sumu - více než 50 mld. USD - do přechodu z motorů s vnitřním spalováním na elektrická auta a systému autopilotů. Očekává se, že do roku 2030 bude v modelové řadě firmy VW Group pouze sortiment elektrifikovaných nebo plně elektrických aut. V rámci tohoto procesu budou mít elektrické motory nejen osobní auta, ale i nákladní auta a motocykly.

I přesto se auta s motory s vnitřním spalováním budou v menším množství vyrábět i po roce 2050 - zejména v zemích s nedostatečnou infrastrukturou na nabíjení. Tato vozidla budou vyrobena na starých platformách.

Nový vyhledávač na stránce vám usnadní najít přesně to, co hledáte. Vyhledejte vše, co potřebujete

Druh požadavku Příklad
Autodíly Sportovni filtr vzduchu
Autodíly + Výrobce Sportovni filtr vzduchu
Autodíly + Výrobce vozidla Sportovni filtr vzduchu NISSAN QASHQAI
Autodíly + Číslo produktu Sportovni filtr vzduchu
Číslo produktu
Číslo produktu + Výrobce
OEN GCL161
OEN + Výrobce 30500PM5A03
loader Počkejte, prosím...