• SHOP
 • CLUB
Vyzkoušejte prémiový účet
0
Moje garáž
Přidat vozidlo
0
Položek #12-8028
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Výplach motoru: ano nebo ne?

POŠKODÍ TENTO KONTROVERZNÍ PRODUKT VÁŠ MOTOR NEBO HO OBNOVÍ?

Znalost toho, jak udržovat všechny motor autodíly v dobrém stavu a jak zajistit jeho hladký chod, je pro úspěšnou údržbu vozu klíčová. Proto existuje tak široký rozsah různých motorových olejů, odmašťovadel, těsnicích hmot, čisticích prostředků, startovacích sprejů a nemrznoucích směsí, abychom jmenovali jen některé.

Dalším produktem, který si mezi motoristy rychle získává oblibu, je tzv. výplach či proplach motoru. Zdaleka však není jasné, jestli tento výrobek pomůže zlepšit výkon vašeho motoru a ochránit ho, nebo jestli naopak riskujete závažné poškození motoru. Funguje tedy výplach motoru a je dobrý nebo špatný pro něj?

CO JE TO VYPLACHOVÁNÍ MOTORU?

Proplach motoru je chemický přípravek určený k odstranění kalů, úsad a dalších nečistot, které se v motoru nahromadily během procesu spalování. Výplach motoru, stejně jako syntetické nebo částečně syntetické motorové oleje, obsahuje aditiva určená k vyčištění vnitřních pohyblivých částí motoru a ke zvýšení výkonu. Teorie vychází z toho, že proplach motoru pročistí motor od usazenin, které v něm zůstaly po spalovacím procesu, a motor tak bude čistý a funkčnější. Aditiva do motoru se používají velmi jednoduše: nalijí se do plnicího hrdla oleje a motor automobilu se nechá běžet 10 až 15 minut na volnoběh (mnohé špičkové značky se chlubí tím, že jsou účinné již po tak krátké době). Poté lze vyměnit jak samotný olej, tak i olejový filtr.

CO JE TO VYPLACHOVÁNÍ MOTORU?

Dnešní moderní motorové oleje se již dodávají s balíčky detergentů a dispergátorů, které odvádějí skvělou práci při čištění mazaných povrchů a zabraňují usazování kalů. Ovšem tyto přísady vydrží pouze po určitou dobu. Pokud neměníte olej tak často, jak byste měli, může to také vést k tomu, že se olejové usazeniny dostanou na místa, kde to nechcete. V takovém případě by pro vás mohl být nejlepší volbou právě výplach motoru.

PROČ MŮŽE BÝT PROPLACHOVÁNÍ MOTORU DŮLEŽITÉ?

Úsady a kaly se v motoru hromadí z řady důvodů, přičemž jedním z nejčastějších je pro většinu řidičů časté ježdění na krátké vzdálenosti. Časté krátké jízdy a opakované zastavování a rozjíždění jsou pro mazací motorový olej pro automobily překvapivě náročné, protože vlhkost, která se v oleji nahromadila během předchozí klidové fáze, se nestačí odpařit a opustit olej. To znamená, že se olej zředí, zvýší se jeho viskozita a v konečném důsledku již nebude tak dobře promazávat pohyblivé části motoru, což povede ke zvýšenému opotřebení.

Motorovému oleji rovněž škodí horké a prašné prostředí, kde se do něj dostávají částečky nečistot z ovzduší. Stejně jako zvýšená vlhkost, i vysoké teplo rozkládá motorový olej a velmi rychle se v něm tak mohou vytvářet usazeniny vedlejších produktů po spalování oleje. Když se usadí, mohou všechny tyto motorové kaly ucpat úzké olejové kanálky nebo sítko na sběrné olejové trubce a omezit tak průtok oleje do důležitých částí motoru, zejména do horního ventilového rozvodu.

Celý tento kal a nečistoty znamenají velmi špinavý motor, a to pro tepelnou účinnost motoru není právě dobrá zpráva. Jelikož motorový olej funguje zároveň jako chladicí kapalina motoru, s přibývajícím množstvím oleje, ze kterého se stává kal, se olej zahřívá a hrozí tak nebezpečí přehřátí motoru. Úsady na pístech a ve spalovacích komorách rovněž zvýší emise hydrouhlíku. V benzinových motorech musí katalyzátory navíc vynaložit větší úsilí na odstranění odpadních produktů a častěji se porouchávají nebo je nutné je dříve vyměnit. Usazeniny mohou také způsobit slepení pístních kroužků, což snižuje kompresi motoru a celkový jeho výkon, což má přímý dopad na provozní vlastnosti vozu.

Skutečným problémem nečistého motoru je tedy jeho větší neúčinnost a nižší míra šetrnosti, což může způsobit vážné škody a vést až k jeho poruše. Udržovat jej v čistotě je opravdu důležité, ale bude výplach motoru fungovat i u vašeho motoru?

VÝHODY VYPLACHOVÁNÍ MOTORU

Společnosti vyrábějící proplachy motorů tvrdí, že „proplach motoru je speciálně vyvinut tak, aby rychle rozpouštěl škodlivé usazeniny uvnitř motoru a podporoval účinný oběh oleje napříč celým motorem, čímž pomáhá chránit životně důležité opotřebitelné povrchy motoru po celou dobu výplachu“. Čistě teoreticky to zní jako ideál. Dobrý výplach motoru pomůže uvolnit usazeniny a rozpustit kaly, čímž navrátí motoru stav jako původní. Může to tedy být první krok na cestě k obnově původního stavu dříve zanedbaného vozidla.

Další výhodou výplachů motoru je, že mohou přispět ke snížení spotřeby paliva. Kontaminující látky cirkulující v motoru mohou mít za následek rozklad oleje a zvýšení jeho viskozity. Kromě toho mohou úsady a kaly, které se usazují na částech motoru, zvyšovat odpor, což vede k plýtvání palivem. Vyčištění motoru proplachovacím prostředkem napomůže účinnějšímu pohybu součástek, čímž se maximalizuje úspora paliva a navíc se ušetří peníze.

Jedna z výhod, jejíž význam bude v nadcházejících letech jen narůstat, je, že výplachy motoru mohou přispět k minimalizaci emisí. Riziko slepení pístních kroužků pro auto, o kterém jsme se již zmínili, může znamenat, že se olej dostane do spalovací komory, kde shoří. Výsledkem jsou škodlivé usazeniny, které zvyšují objem emisí ve výfukových plynech při výstupu spáleného oleje z výfukové trubky. Ty nejlepší přípravky na výplach oleje pomáhají uvolnit přilepené kroužky a minimalizovat tak spotřebu oleje, čímž zároveň snižují i vaše emise.

NEBEZPEČÍ PROPLACHOVÁNÍ MOTORU

Přesto existují určitá potenciální nebezpečí spojená s používáním přostředky na výplach motoru a mnozí tvrdí, že dokonce mohou motor poškodit.

Podle názoru společnosti Ford by se produkty na proplachování motoru neměly využívat vůbec: „Nepoužívejte aditiva do oleje ani jiné přípravky na ošetření motoru. Za určitých podmínek by mohly poškodit váš motor. V případě, že takový produkt použijete a následně se vyskytne problém s motorem, vaše záruka pozbude platnosti“. To by mohla být jedna z těch nejvíce znepokojujících věcí. I když se motor nepoškodí, může dojít ke ztrátě záruky, a i pokud se s vaším vozem pokazí něco jiného, co s motorem nijak nesouvisí, může se stále stát, že kvůli použití výplachu motoru ztratíte nárok na opravu vozu v rámci záruky od výrobce.

Důvodem, proč mnozí výrobci automobilů nedoporučují používání výplachů motoru, je obava, že by chemikálie mohly reagovat s pryžovými či umělohmotnými komponenty v motoru v té době, kdy odstraňují nečistoty a kaly, a způsobit tak předčasnou degradaci a potenciálně i závadu na motoru.

Jiní automobiloví nadšenci se zase obávají, že výplach motoru může z kritických míst jednotky uvolnit úlomky a usazeniny, které se pak přesunou do jiných, ještě důležitějších míst a způsobí tak větší škody. Někteří jsou pak přesvědčeni, že proplach motoru nemusí kaly úplně rozpustit a místo toho je pouze rozloží na menší části. Kal by se potom mohl rozptýlit po motoru ještě více, než jen v určitých oblastech, a mohl by tak způsobit mnohem výraznější snížení výkonu motoru.

Skutečné nebezpečí při používání výplachů motoru hrozí v případě, že se používají u vozů s vysokým počtem najetých kilometrů. Těsnění motoru u aut, která již mají za sebou dlouhou službu, mohou být značně opotřebovaná a netěsná. U těchto vozidel působí kombinace oleje a kalu téměř jako jakýsi tmel, který v podstatě zabezpečuje jejich životaschopnost a zastírá jejich skutečný stav.

Pokud tomu tak je i u vašeho motoru, rozhodně se nevyplatí používat výplach motoru. Nejlepší by bylo nechat to být a nenarušovat kal, který může být poslední skutečnou překážkou bránící úniku oleje přes těsnění ve starších motorech. Pokud byste jej v této situaci použili, mohl by se váš motor stát netěsným nebo i něco horšího.

VYPLATÍ SE VÝPLACH MOTORU?

Význam kvalitně vyčištěného motoru nelze podceňovat, proto každý výrobek, který se aktivně snaží vyčistit pohyblivé části vašeho motoru, je evidentně dobře míněn. Používání však produktu, který není výrobcem doporučován, je pokaždé rizikem, zejména pokud se jedná o něco, čeho si člověk může jasně všimnout.

Mnoho řidičů hlásí výrazný nárůst výkonu po použití přípravků na proplachování motoru a přísahají na ně, jiní zase tvrdí, že nezaznamenali žádnou změnu výkonnosti. Výplach motoru sice nemůže být náhradou za dobře a pravidelně udržovaný motor, který se pravidelně čistí a vyměňuje se v něm olej, může však být vhodným přípravkem pro motor, který prostě jen potřebuje trochu pozornosti.

TOP produkty na toto téma:

 

AUTODOC Bestsellery: náhradní díly za nízkou cenu

-6%
RIDEX 1866A0002 Rozprasovaci lahev 2,0l
Informace o součástce
 • Typ kontejneru: Rozprašovací láhev
 • Chemická vlastnost: neodolný proti rozpouštědlům
 • Materiál: PP (polypropylen), PE (Polyethylen)
 • Barva: žlutá
 • obsah [litr]: 2,0
 • RIDEX: Rozprasovaci lahev
 • Číslo produktu: 1866A0002
 • Naše cena: 351,26 CZK
 • Stav: Nové
Údaje
RIDEX Rozprasovaci lahev
Číslo produktu: 1866A0002
DMOC

DMOC je doporučená maloobchodní cena stanovená výrobcem nebo dovozcem výrobku a poskytovaná výrobcem, dodavatelem nebo maloobchodníkem. AUTODOC zobrazí DMOC (včetně DPH) u výrobku, pokud byl dodán alespoň od jednoho dodavatele nebo jiného zdroje, který má tyto informace k dispozici.

375,97 CZK
351,26 CZK
Cena vč. 21 % DPH, částka nezahrnuje náklady na doručení
-52%
RIDEX 4G0008 Alternátor 12V, 90A, B+(M8)/L/DFM, beidseitig abger., Ø 56 mm
Informace o součástce
 • generátor-nabíjecí proud [A]: 90
 • řemenice: řemenice klínového žebrového řemene
 • Napětí [V]: 12
 • remenice - Ø [mm]: 56
 • Počet žeber: 6
 • Provedení zástrčky-ID: B+(M8) / L / DFM, beidseitig abger.
 • Směr otáčení: směr otáčení ve smyslu otáčení hodinových ručiček
 • Počet závitů: 2
 • Jednotka množství: kus
 • RIDEX: Alternátor
 • Číslo produktu: 4G0008
 • Naše cena: 2017,48 CZK
 • Stav: Nové
Údaje
RIDEX Alternátor
Číslo produktu: 4G0008
DMOC

DMOC je doporučená maloobchodní cena stanovená výrobcem nebo dovozcem výrobku a poskytovaná výrobcem, dodavatelem nebo maloobchodníkem. AUTODOC zobrazí DMOC (včetně DPH) u výrobku, pokud byl dodán alespoň od jednoho dodavatele nebo jiného zdroje, který má tyto informace k dispozici.

4261,97 CZK
2017,48 CZK
Cena vč. 21 % DPH, částka nezahrnuje náklady na doručení
-37%
RIDEX 4G0491 Alternátor 14V, 90A, M8 B+, L-DFM (Plug121), Ø 56 mm
Informace o součástce
 • generátor-nabíjecí proud [A]: 90
 • řemenice: s volnoběžnou řemenicí
 • Napětí [V]: 14
 • remenice - Ø [mm]: 56
 • Počet drážek: 6
 • Provedení zástrčky-ID: L-DFM (Plug121)
 • Svorka: M8 B+
 • Vrt-Ø 1 [mm]: 8
 • Tloušťka / síla 1 [mm]: 14
 • Délka 3 [mm]: 61
 • Počet upevňovacích otvorů: 4
 • Délka [mm]: 39, 39,5
 • Netto váha [kg]: 5,82
 • RIDEX: Alternátor
 • Číslo produktu: 4G0491
 • Naše cena: 2266,95 CZK
 • Stav: Nové
Údaje
RIDEX Alternátor
Číslo produktu: 4G0491
DMOC

DMOC je doporučená maloobchodní cena stanovená výrobcem nebo dovozcem výrobku a poskytovaná výrobcem, dodavatelem nebo maloobchodníkem. AUTODOC zobrazí DMOC (včetně DPH) u výrobku, pokud byl dodán alespoň od jednoho dodavatele nebo jiného zdroje, který má tyto informace k dispozici.

3631,97 CZK
2266,95 CZK
(Cena za kus)
Cena vč. 21 % DPH, částka nezahrnuje náklady na doručení
-47%
RIDEX 4G0053 Alternátor 12V, 90A
Informace o součástce
 • generátor-nabíjecí proud [A]: 90
 • řemenice: s řemenicí
 • Napětí [V]: 12
 • Délka 3 [mm]: 46,00
 • Délka [mm]: 42,00, 22,00
 • RIDEX: Alternátor
 • Číslo produktu: 4G0053
 • Naše cena: 2394,73 CZK
 • Stav: Nové
Údaje
RIDEX Alternátor
Číslo produktu: 4G0053
DMOC

DMOC je doporučená maloobchodní cena stanovená výrobcem nebo dovozcem výrobku a poskytovaná výrobcem, dodavatelem nebo maloobchodníkem. AUTODOC zobrazí DMOC (včetně DPH) u výrobku, pokud byl dodán alespoň od jednoho dodavatele nebo jiného zdroje, který má tyto informace k dispozici.

4551,97 CZK
2394,73 CZK
Cena vč. 21 % DPH, částka nezahrnuje náklady na doručení
-40%
RIDEX 4G0073 Alternátor 12V, 90A
Informace o součástce
 • generátor-nabíjecí proud [A]: 90
 • Napětí [V]: 12
 • Počet drážek: 6
 • Délka 3 [mm]: 61
 • Počet upevňovacích otvorů: 4
 • Délka [mm]: 39,5, 14
 • RIDEX: Alternátor
 • Číslo produktu: 4G0073
 • Naše cena: 2478,33 CZK
 • Stav: Nové
Údaje
RIDEX Alternátor
Číslo produktu: 4G0073
DMOC

DMOC je doporučená maloobchodní cena stanovená výrobcem nebo dovozcem výrobku a poskytovaná výrobcem, dodavatelem nebo maloobchodníkem. AUTODOC zobrazí DMOC (včetně DPH) u výrobku, pokud byl dodán alespoň od jednoho dodavatele nebo jiného zdroje, který má tyto informace k dispozici.

4184,97 CZK
2478,33 CZK
(Cena za kus)
Cena vč. 21 % DPH, částka nezahrnuje náklady na doručení
-28%
RIDEX 4G0041 Alternátor 12V, 90A
Informace o součástce
 • generátor-nabíjecí proud [A]: 90
 • řemenice: s řemenicí
 • Napětí [V]: 12
 • Délka 3 [mm]: 61,00
 • Délka [mm]: 40,00, 14,00
 • RIDEX: Alternátor
 • Číslo produktu: 4G0041
 • Naše cena: 2704,79 CZK
 • Stav: Nové
Údaje
RIDEX Alternátor
Číslo produktu: 4G0041
DMOC

DMOC je doporučená maloobchodní cena stanovená výrobcem nebo dovozcem výrobku a poskytovaná výrobcem, dodavatelem nebo maloobchodníkem. AUTODOC zobrazí DMOC (včetně DPH) u výrobku, pokud byl dodán alespoň od jednoho dodavatele nebo jiného zdroje, který má tyto informace k dispozici.

3790,97 CZK
2704,79 CZK
Cena vč. 21 % DPH, částka nezahrnuje náklady na doručení
-34%
RIDEX 4G0160 Alternátor 12V, 150A, B2+(M8),L,DFM, Ø 54 mm
Informace o součástce
 • generátor-nabíjecí proud [A]: 150
 • Napětí [V]: 12
 • remenice - Ø [mm]: 54
 • Počet žeber: 6
 • Provedení zástrčky-ID: B2+(M8),L,DFM
 • Směr otáčení: směr otáčení ve smyslu otáčení hodinových ručiček
 • RIDEX: Alternátor
 • Číslo produktu: 4G0160
 • Naše cena: 3050,03 CZK
 • Stav: Nové
Údaje
RIDEX Alternátor
Číslo produktu: 4G0160
DMOC

DMOC je doporučená maloobchodní cena stanovená výrobcem nebo dovozcem výrobku a poskytovaná výrobcem, dodavatelem nebo maloobchodníkem. AUTODOC zobrazí DMOC (včetně DPH) u výrobku, pokud byl dodán alespoň od jednoho dodavatele nebo jiného zdroje, který má tyto informace k dispozici.

4651,97 CZK
3050,03 CZK
Cena vč. 21 % DPH, Doprava zdarma
-45%
RIDEX 4G0106 Alternátor 14V, 90A, bez vakuového čerpadla, Ø 55 mm
Informace o součástce
 • generátor-nabíjecí proud [A]: 90
 • řemenice: s vícenásobnou řemenicí
 • Napětí [V]: 14
 • Jmenovité napětí [V]: 14
 • remenice - Ø [mm]: 55
 • Počet drážek: 6
 • Směr otáčení: směr otáčení ve smyslu otáčení hodinových ručiček
 • Provedení generátoru: bez vakuového čerpadla
 • Způsob upevnění: dvojité kyvné rameno
 • doporučené rozšíření opravy: Klínový řemen / klínový žebrový řemen
 • Délka [mm]: 165,5
 • RIDEX: Alternátor
 • Číslo produktu: 4G0106
 • Naše cena: 3115,11 CZK
 • Stav: Nové
Údaje
RIDEX Alternátor
Číslo produktu: 4G0106
DMOC

DMOC je doporučená maloobchodní cena stanovená výrobcem nebo dovozcem výrobku a poskytovaná výrobcem, dodavatelem nebo maloobchodníkem. AUTODOC zobrazí DMOC (včetně DPH) u výrobku, pokud byl dodán alespoň od jednoho dodavatele nebo jiného zdroje, který má tyto informace k dispozici.

5746,97 CZK
3115,11 CZK
Cena vč. 21 % DPH, Doprava zdarma
-41%
RIDEX 4G0076 Alternátor 14V, 120A, R 90, Ø 57,2 mm, s integrovaným regulátorem
Informace o součástce
 • generátor-nabíjecí proud [A]: 120
 • řemenice: s řemenicí, s volnoběžnou řemenicí
 • Napětí [V]: 14
 • remenice - Ø [mm]: 57,2
 • Počet žeber: 5
 • Výměnný díl
 • Doplňkový výrobek / doplňkové info: s integrovaným regulátorem
 • Poloha / sklon: R 90
 • Směr otáčení: směr otáčení ve smyslu otáčení hodinových ručiček
 • Spojka / svorka: bez koncovky pro měření počtu otáček
 • Způsob upevnění: dvojité kyvné rameno
 • Hmotnost [kg]: 6,675
 • RIDEX: Alternátor
 • Číslo produktu: 4G0076
 • Naše cena: 3270,93 CZK
 • Stav: Nové
Údaje
RIDEX Alternátor
Číslo produktu: 4G0076
DMOC

DMOC je doporučená maloobchodní cena stanovená výrobcem nebo dovozcem výrobku a poskytovaná výrobcem, dodavatelem nebo maloobchodníkem. AUTODOC zobrazí DMOC (včetně DPH) u výrobku, pokud byl dodán alespoň od jednoho dodavatele nebo jiného zdroje, který má tyto informace k dispozici.

5567,97 CZK
3270,93 CZK
(Cena za kus)
Cena vč. 21 % DPH, Doprava zdarma
-31%
RIDEX 4G0047 Alternátor 14V, 150A, L, B+(M8), PL324, Ø 54,3 mm
Informace o součástce
 • generátor-nabíjecí proud [A]: 150
 • řemenice: s volnoběžnou řemenicí
 • Napětí [V]: 14
 • remenice - Ø [mm]: 54,3
 • Počet žeber: 6
 • Počet drážek: 6
 • Provedení zástrčky-ID: PL324
 • Směr otáčení: směr otáčení ve smyslu otáčení hodinových ručiček
 • Způsob upevnění: dvojité kyvné rameno
 • Svorka: L, B+(M8)
 • Délka [mm]: 180
 • Vzdálenost mezi řemenicí a generátorem [mm]: 42,6
 • RIDEX: Alternátor
 • Číslo produktu: 4G0047
 • Naše cena: 3761,41 CZK
 • Stav: Nové
Údaje
RIDEX Alternátor
Číslo produktu: 4G0047
DMOC

DMOC je doporučená maloobchodní cena stanovená výrobcem nebo dovozcem výrobku a poskytovaná výrobcem, dodavatelem nebo maloobchodníkem. AUTODOC zobrazí DMOC (včetně DPH) u výrobku, pokud byl dodán alespoň od jednoho dodavatele nebo jiného zdroje, který má tyto informace k dispozici.

5499,97 CZK
3761,41 CZK
Cena vč. 21 % DPH, Doprava zdarma
-20%
KS TOOLS 150.8251 Rozprasovaci lahev 1l
Informace o součástce
 • Typ kontejneru: Rozprašovací láhev
 • váha [g]: 250
 • Materiál: PE (Polyethylen)
 • Barva: černá
 • obsah [litr]: 1
 • KS TOOLS: Rozprasovaci lahev
 • Číslo produktu: 150.8251
 • Naše cena: 351,88 CZK
 • Stav: Nové
Údaje
KS TOOLS Rozprasovaci lahev
Číslo produktu: 150.8251
DMOC

DMOC je doporučená maloobchodní cena stanovená výrobcem nebo dovozcem výrobku a poskytovaná výrobcem, dodavatelem nebo maloobchodníkem. AUTODOC zobrazí DMOC (včetně DPH) u výrobku, pokud byl dodán alespoň od jednoho dodavatele nebo jiného zdroje, který má tyto informace k dispozici.

444,80 CZK
351,88 CZK
Cena vč. 21 % DPH, částka nezahrnuje náklady na doručení
CA1782IR HELLA 8EL 011 710-791 Alternátor 14V, 140A, Ø 56 mm
Informace o součástce
 • generátor-nabíjecí proud [A]: 140
 • řemenice: s volnoběžnou řemenicí
 • Napětí [V]: 14
 • remenice - Ø [mm]: 56
 • Počet drážek: 6
 • Spojka / svorka: B+ / L / DFM
 • Zpětné vracení starého dílu není vyžadováno
 • Nový díl bez zástavy
 • Montáž / demontáž musí provést odborný personál!
 • HELLA: Alternátor
 • Číslo produktu: 8EL 011 710-791
 • Naše cena: 4416,58 CZK
 • Stav: Nové
Údaje
HELLA Alternátor
Číslo produktu: 8EL 011 710-791
4416,58 CZK
Cena vč. 21 % DPH, Doprava zdarma
DENSO DAN930 Alternátor 14V, 150A, Ø 54 mm
Informace o součástce
 • generátor-nabíjecí proud [A]: 150
 • řemenice: s volnoběžnou řemenicí
 • Napětí [V]: 14
 • remenice - Ø [mm]: 54
 • Počet žeber: 6
 • Provedení palubní sítě: pro vozidla s 12V palubní sítí
 • nový díl
 • Kvalita, jakost: OE
 • DENSO: Alternátor
 • Číslo produktu: DAN930
 • Naše cena: 4273,05 CZK
 • Stav: Nové
Údaje
DENSO Alternátor
Číslo produktu: DAN930
4273,05 CZK
Cena vč. 21 % DPH, Doprava zdarma
MARC890 MAGNETI MARELLI 943308901010 Alternátor 14V, 65A
Informace o součástce
 • generátor-nabíjecí proud [A]: 65
 • Napětí [V]: 14
 • MAGNETI MARELLI: Alternátor
 • Číslo produktu: 943308901010
 • Naše cena: 2527,19 CZK
 • Stav: Propracované
Údaje
MAGNETI MARELLI Alternátor
Číslo produktu: 943308901010
2527,19 CZK
Cena vč. 21 % DPH, částka nezahrnuje náklady na doručení
SONAX PROFESSIONAL 04603000 Čistič elektroniky nádoba, Obsah: 400ml
Informace o součástce
 • Hmotnost [kg]: 0,424, 0,435, 0,423
 • Typ kontejneru: nádoba
 • objem: 400
 • Produktová řada: PROFESSIONAL
 • Výška [cm]: 24
 • SONAX: Čistič elektroniky
 • Číslo produktu: 04603000
 • Naše cena: 248,98 CZK
 • Stav: Nové
Údaje
SONAX Čistič elektroniky
Číslo produktu: 04603000
Více
248,98 CZK
622,45 CZK za 1 litr
Cena vč. 21 % DPH, částka nezahrnuje náklady na doručení

Populární příspěvky

Přihlásit se novinek

Pro získání nejnovějších novinek a tipů prosím zadejte vaši emailovou adresu: