1,000,000 autodílů - najděte si vhodný náhradní díl pro vaše auto Příklad

0 Položek
#
Váš košík je prázdný
0,00 CZK

Nezapomeňte na pravidelnou údržbu a intervaly výměny dílů vašeho auta značky CITROËN DS5

Citroën DS5

Výroba modelu Citroën DS5 se začala v roce 2011. Po změnách designu v roce 2015 byl tento model umístěn na trh pod samostatnou značkou DS. Výroba tohoto modelu se provádí v městech Sochaux ve Francii a v Shenzhen v Číně. Podle testů Euro NCAP z roku 2011 dostalo toto auto plný počet pěti hvězdiček. Model se vyrábí jako pětidveřový hatchback.

Historie výroby modelu Citroën DS5

V roce 2005 na frankfurtském autosalonu byl představen koncepční model Citroën C-SportLounge. Koncept byl rodinným autem. Design měl na starosti Jean-Pierre Plou. Exteriér vozu byl velmi moderní a stylový. Agresivní exteriér byl umírněn hladkými liniemi karoserie. Speciální design zadních dveří (otevíraly se do opačného směru, než byl směr jízdy) a chybějící středový sloupek umožnil pohodlné nasedání do auta.

Oficiální představení modelu se uskutečnilo na autosalonu v Šanghaji v roce 2011. Exteriér modelu Citroën DS5 již nebyl tak extravagantní. Střecha byla nižší a prvky oken a linie karoserie vytvářely dojem, že tohle auto je sportovní kupé. Přímé linie měl i přední nárazník, čelní sklo mělo ostrý náklon a systém deflektorů vytvářel výborné aerodynamické vlastnosti. Mřížka chladiče, ochranné lišty a kliky dveří byly pokryty v chromovém nátěru. Stejně jako koncovka výfuku. Panoramatická střecha sestávala ze tří sekcí pro zvýšení viditelnosti.

Na palubní desce byl důraz kladen na asymetrii. Všechny prvky měly odlišné tvary. Na první pohled se mohlo zdát, že ovládací prvky na palubní desce jsou seřazeny náhodně, chaoticky. Model byl vybaven funkcí promítání všech potřebných údajů přímo na čelní sklo na úrovni očí řidiče. V základní výbavě měl model Citroën DS5 klimatizaci, šest airbagů, a kvalitní audio systém. Za příplatek bylo možné si objednat otevírání bez klíče, zadní kameru, navigační systém eMyWay, atd.

V roce 2015 se uskutečnily změny designu tohoto modelu. Změny se týkaly přední části vozu - nová mřížka chladiče, nové přední světla nárazníky. Model měl i dotykový displej, který nahradil až 12 tlačítek. Nová verze se prodávala pod značkou DS, proto od roku 2015 můžeme považovat výrobu modelu Citroën DS5 za ukončenou.

Nový vyhledávač na stránce vám usnadní najít přesně to, co hledáte. Vyhledejte vše, co potřebujete

Druh požadavku Příklad
Autodíly Brzdový kotouč
Autodíly + Výrobce Brzdový kotouč ZIMMERMANN
Autodíly + Výrobce vozidla Brzdový kotouč MG
Autodíly + Číslo produktu Brzdový kotouč LID10059
Číslo produktu 12960CP
Číslo produktu + Výrobce LID10054 ZIMMERMANN
OEN 0108305
OEN + Výrobce 041733600 ZIMMERMANN
loader Počkejte, prosím...