1,000,000 autodílů - najděte si vhodný náhradní díl pro vaše auto Příklad

0 Položek
#
Váš košík je prázdný
0,00 CZK

Nezapomeňte na pravidelnou údržbu a intervaly výměny dílů vašeho auta značky RENAULT WIND

Renault Wind

Dvoumístný roadster Renault Wind byl vyráběn v letech 2010 až 2013. Výroba tohoto modelu se konala ve městě Novo Mesto ve Slovinsku. Celkově byla vyrobena jedna generace tohoto vozu.

Historie výroby modelu Renault Wind

Renault Wind Concept byl představen veřejnosti v roce 2004 na autosalonu v Ženevě. V roce 2010 se představilo sériově vyráběné auto, nicméně tento model neměl mnoho společného s koncepčním modelem.

Hlavními prvky exteriéru modelu Renault Wind Concept byla pěkná přední světla, která byla velmi velká, moderní a dodávaly autu jedinečný design. Přední a zadní část auta byly zajímavě zaoblené. V rámci interiéru společnost Renault vytvořila řadu inovací. Jednalo se zejména o speciální sezení podle vzoru 2 + 1: přední dvě sedadla byla pevná a třetí sedadlo mohlo být v případě potřeby nainstalováno vzadu nebo odstraněno. Palubní deska byla nahrazena speciálním zařízením, které měřilo rychlost a otáčky. Ukazatel ukazoval rychlost a elektronika otáčky.

V rámci sériové výroby se upustilo od použití třetího sedadla. Pedály a volant byly přizpůsobitelné a při nasedání do auta se automaticky posunuly, aby měl řidič dostatek místa. Při řidiči se objevilo i několik funkcí, například ovládání klimatizace. Exteriér měl mnoho společného s koncepčním modelem a se sériově vyráběnými modely Renault Clio a Renault Megane. Konkávní boční panely a bezpečnostní prvky, zadní spoiler, velké přívody vzduchu, a různé jiné prvky byly typické pro model Renault Wind. Skládací střecha se skládala z jedné části, která se otočila o 180° a skryla se v zavazadlovém prostoru.

Použité byly velmi kvalitní a drahé materiály. Na sedadlech jsme mohli vidět kožené potahy v různých barvách. Limitovaná verze tohoto modelu nabízela také chromované prvky a červenou kůži na palubní desce.

V základní výbavě jsme mohli najít: klimatizaci, tempomat, dva airbagy, elektrická okna, vyhřívání zadního skla, posilovač řízení, centrální zamykání, palubní počítač, mlhovky, chromové prvky výfukového systému, a různé ochranné lišty. Za příplatek bylo možné objednat si tzv. "follow-me-home" systém předních světel, dešťové senzory a mnoho jiných doplňků.

Auto mělo dobré technické vlastnosti, moderní design a bohatou výbavu, ovšem jeho prodejnost nebyla příliš vysoká. Proto se tento model přestal vyrábět v roce 2013.

Nový vyhledávač na stránce vám usnadní najít přesně to, co hledáte. Vyhledejte vše, co potřebujete

Druh požadavku Příklad
Autodíly Brzdový Kotouč
Autodíly + Výrobce Olejový Filtr STARK
Autodíly + Výrobce vozidla Zapalovací Svíčka HYUNDAI
Autodíly + Číslo produktu List Stěrače SKWIB-0940010
Číslo produktu 39-0005
Číslo produktu + Výrobce 3 397 011 630 BOSCH
OEN 05018407AA
OEN + Výrobce 1612434680 MAXGEAR
loader Počkejte, prosím...