Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný
přehled
Vybrat kategorii
Výrobci
128 Položek

Drátěné kartáče jsou speciální nástroje určené k čištění součástek před jejich barvením, aplikací inhibitoru rzi nebo při jiných pracích. Usnadňují odstranění produktů koroze, staré barvy, okuje, odolných skvrn.

Jaké jsou druhy drátěných kartáčů?

Podle určeného účelu existují nástroje pro:

  • Kov. Pomáhají vyčistit spodní část vozu, odstranit barvu z povrchu karosérie a používají se i na ošetření svarů.
  • Gumu. Štětiny jsou pokryty polyuretanem a mají mírný vliv na ošetřovaný povrch. Tyto nástroje se často používají k přípravě pneumatik na údržbu.

Podle designu rozlišujeme:

  • Ruční. Jsou levné a zaručují přesné a důkladné vyčištění. Jsou vhodné k ošetření malých míst.
  • Montované na vřeteno. Tyto kartáče se připojují na brusku nebo vrtačku. Jsou účinné vůči odolným skvrnám, a pohodlně se jimi čistí velké plochy. Mohou mít tvar kotouče, hrnce, kužele, nebo koncového kartáče.

Štětiny nástrojů mohou být vyrobeny ze:

  • Zapleteného a zkrouceného drátu. Používá se na hrubé čištění, například na ošetření svarů a odstranění odolných skvrn, případně hrubé vrstvy rzi.
  • Zvlněných drátů. Tento druh je vhodný pro eliminaci malých nečistot. Nepoškozuje spodní vrstvu na povrchu a používá se na texturovaný materiál. Vyhlazuje nerovnosti.

Dráty mohou mít rozdílný průměr. Čím je větší, tím agresivnější vliv bude mít kartáč na zpracovanou součástku, a naopak.

Tipy na používání drátěných kartáčů

Tloušťka drátu by se měla zvolit podle vlastností materiálu, druhu a objemu práce, aby se nepoškodil povrch. Doporučuje se začít s drátěným kartáčem s jemnějšími a tenčími štětinami. Pak můžete zhodnotit výsledky, a uvidíte, zda bude třeba použít ruční nebo na vřetenu instalovaný kartáč se štětinami s větším průměrem. V případě použití vrtačky nebo brusky je důležité přesvědčit se, že součástka je zde pevně zafixována.

Během práce netlačte na nástroj příliš velkou silou proti povrchu. Existuje zde riziko poškození a předčasného opotřebení.

Čištění provádějte s nasazenými brýlemi, ochrannou maskou a dýchacím přístrojem. Malé částice obroušených produktů jsou nebezpečné pro oči a dýchací cesty. Některé druhy práce vyžadují předběžnou aplikaci chemikálií, například přípravku na změkčení barvy nebo konvertoru rzi.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Nevíte, jak si vybrat a objednat kvalitní drátěné kartáče za výhodnou cenu? Odborníci z online obchodu AUTODOC vám velmi rádi pomohou. Nákupem u nás ušetříte peníze a čas, protože pro vás máme pravidelné akce, dostupné ceny, a objednávky zpracováváme a odesíláme rekordně rychle. Kontaktujte naše manažery přes e-mail nebo online chat a odpovědi na vaše otázky dostanete velmi rychle.

loader Počkejte, prosím...