Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný
přehled
Vybrat kategorii
Výrobci
230 Položek

Lisovací kleště se používají na opravu elektrického vedení v autě. Nástroj je určen pro spojení kabelů, upevňovacích svorek a hrotů. Zaručuje spolehlivý kontakt mezi elektrickými komponenty, zabraňuje úniku proudu a podporuje stabilní funkčnost zařízení.

Jaké jsou druhy lisovacích kleští?

Podle určeného účelu:

  • Na konkrétní účely. Určeno na konkrétní práci, na slisování izolovaných svorek nebo koncových obalů (izolace vodičů).
  • Multifunkční nástroje jsou často vybaveny vyměnitelnými lisovacími formami. Umožňují pracovat s hroty, izolací a svorkami všech druhů a průměrů. Tyto nástroje mohou mít otvory, výstupky nebo ostré hrany nejen na čelistech, ale také na rukojetích.

Podle designu:

  • Lisovací kleště. Jejich design je podobný běžným kleštím. Obsahují dva pracovní prvky s otvory a výstupky na stranách. Když se setkají dvě čelisti, daný prvek stlačí z obou stran a slisují ho. Nástroj je určen pro hroty a pouzdra určeného průměru. Avšak díky možnosti výměny lisovací formy jsou velmi univerzální.
  • Lisovací kleště na dutinky. Design obsahuje speciální mechanismus, který zaručuje rovnoměrnou distribuci tlaku proti kabelu ze čtyř ze šesti stran. Je zde pevná hlava a může se automaticky nastavit k průměru součástky v rámci určitého rozmezí. Nástroj není ovšem vhodný na lisování spojovacích pouzder, kde se vodiče vkládají z opačných stran.

Podle materiálu těla:

  • Ocel. Typická dlouhou životností a odolností vůči opotřebení.
  • Hliník. Váží dvakrát méně než ocel.

Tato zařízení mohou mít další mechanismy, například:

  • Ráčnový mechanismus. Zabraňuje zpětnému pohybu nástroje až do ukončení cyklu lisování. Zaručují nejvyšší kvalitu stlačení.
  • Ozubený mechanismus. Snižuje zátěž na ruce. Je účinný při velkém objemu práce.

Tipy na používání lisovacích nástrojů

První věc, kterou musíte udělat před zahájením práce, je odpojit vodiče od zdroje elektrické energie. Je zakázáno lisovat živé kabely. Při práci buďte velmi opatrní, a mezi lisovací formu nikdy nedávejte své prsty.

Konce vodičů se musí rovnoměrně odstřihnout a odhalit podle délky hrotu nebo konce izolace. Ujistěte se, že průměr konektoru a kabelu jsou kompatibilní: pouze takto se může zaručit dokonalé pasování a nejlepší ochrana kontaktu před vlivem prostředí.

Většina vodičů s izolací je barevně označena. Stejné označení někdy najdete i na lisovací formě nástroje. Během lisování se vždy ujistěte, že se tyto barvy shodují.

Občas je třeba zkontrolovat sílu lisování. Některé modely lisovacích nástrojů umožňují nastavení síly lisování pomocí speciálního regulátoru.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Správně vybraný nástroj je jedním z hlavních požadavků pro rychlou a kvalitní údržbu. V našem online obchodě si můžete koupit lisovací nástroje, kleště, průbojníky, svěráky, kladiva a jiné nástroje od světově uznávaných výrobců. Nejvyšší kvalita každého produktu je podpořena naší zárukou. Kromě toho pro vás máme velmi výhodné ceny na celý sortiment a nabízíme i velmi rychlé doručení.

loader Počkejte, prosím...