Plus
Zkusit prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný
přehled
Vybrat kategorii
Výrobci
6 Položek

Pokud je odolné otočné kolečko poškozené, můžete si koupit nové a svépomocí jej vyměnit. Ušetříte si tím problémy a nemusíte kupovat nový vozík na nářadí za vysokou cenu. Tato náhradní součástka rotuje kolem své osy díky ložisku. Tím se usnadňuje pohyb vozíku po dílně.

Jaké jsou druhy odolných otočných koleček?

Tyto prvky se liší v mnoha vlastnostech, včetně:

 • Designu. Většina modelů má kolečko a pneumatiku vyrobenou z různých materiálů. První část je základem kolečka a druhá se dostává do kontaktu s povrchem, na kterém se vozík pohybuje. Kromě toho existují i pevné modely vyrobené z jednoho materiálu.
 • Nosnosti. Například součástka může snést 200, 400, 1000 kg.
 • Materiálu. Na výrobu koleček se nejčastěji používá ocel, hliník, polypropylen, polyamid. Pneumatiky jsou obvykle z gumy, polyuretanu, fenol-formaldehydového kaučuku. Svorky, které se používají k připevnění, jsou vyrobeny z oceli a zesíleného plastu. Kovové prvky mohou být nabarveny nebo natřeny zinkovou vrstvou.
 • Průměru. Obvykle platí, že čím je větší, tím kolečko lépe snáší kontakt s překážkami.
 • Rozsahu provozní teploty. Podle tohoto kritéria je možné rozlišit několik skupin produktů nabízených v katalozích:
  • na vnitřní použití;
  • na vnitřní a vnější použití;
  • prvky, které snesou i extrémní teploty.

Tipy na používání odolných otočných koleček

Příslušenství namontujte podle doporučení výrobce vozíku na nářadí. Je důležité se ujistit, že rotace osy je vertikální. Používejte otočná kolečka stejného druhu.

Nedoporučuje se překročit maximální povolenou nosnost doporučenou výrobcem. Zařízení pravidelně kontrolujte, zda nemá poškození nebo selhání. Pokud je součástka nefunkční, vyměňte ji. Ložiska vyžadují občasné namazání.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Chcete si objednat odolná otočná kolečka online? Navštivte stránku AUTODOC! Nakupování všeho pro opravu a údržbu auta je od dnes ještě pohodlnější, protože jsme pro vás vytvořili novou mobilní aplikaci. Nainstalujte si ji - mnoho levných produktů budete mít ihned po ruce! Nepropásněte příležitost účastnit se na akcích v našem online obchodě.

loader Počkejte, prosím...