Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný
přehled
Výrobci
2 Položek

Pneumatické kleště se používají pro odříznutí malých součástek vyrobených z kovu nebo plastu, například dráty nebo vodiče. Rovněž mohou být užitečné při montáži svorek hadiček nebo spon, při lisování kabelů, odstraňování prohlubní na karoserii.

Princip funkčnosti

Když se používají pneumatické kleště, vzduch proudí z kompresoru do válce, čímž hlava zavře čelisti. Po dokončení úkonu se tlak sníží a čelisti se otevřou.

Druhy pneumatických kleští

Podle účelu použití:

 • Kleště štípací. Do této kategorie patří několik druhů nástrojů. Některé z nich se mohou například použít pro spojení součástek během mechanické práce. Jiné se používají k montáži svorek.
 • Lisovací nástroje. Používají se hlavně na opravu elektrických vodičů, a spojovacích svorek.
 • Řezací nástroje. Jsou nutné k odříznutí kabelů, vodičů nebo jiných malých prvků. Patří sem nástroje určené pro:
  • Kov. Tyto nástroje mají jednu čelist s řezací hranou a druhá se používá jako držák. Tento design zabraňuje čelistem, aby se překřížily a chrání je před poškozením.
  • Plast. Obě čelisti mají řezací hrany.
 • Spojovací kleště na profily. Jsou učené pro spojení plechů metodou studeného frankování. Používají se během práce s prvky karosérie. Na konci nástroje jsou prodloužení s různým průměrem, které deformují kov, když se setkají.

Podle druhu startovacího mechanismu jsou zařízení vybavena:

 • nožním pedálem;
 • spouští na úchytu ve tvaru pistole;
 • pákou na těle nástroje.

Tipy na používání pneumatických kleští

Čepele pneumatických kleští musí být v souladu s vykonávanou prací a vlastnostmi materiálu. Po výměně čepelí se ujistěte, že jsou pevně zafixovány. Zařízení nejdříve zapněte na nejnižší rychlost. Chcete-li vyměnit lisovací formu, nástroj odpojte od vzduchového kompresoru.

Před zahájením práce je třeba se ujistit, že systém a jeho spojení jsou vzduchotěsné. Nesmí zde být žádné viditelné poškození na povrchu hadiček. Hadičky se nesmí zlomit.

Pokud systém mazání nemá lubrikátor, mazivo nastříkejte na součástky zařízení. Výrobce doporučuje aplikaci několika kapek maziva přes speciální otvor.

Při práci buďte velmi opatrní. V žádném případě nedávejte prsty mezi čelisti nástroje. Zabraňte vniknutí odlomených částí materiálu do vašich očí.

Zařízení se doporučuje skladovat v pouzdře, v suché a čisté místnosti. Pokud zařízení budete skladovat dlouho, namažte jeho součástky speciální látkou.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Pokud si chcete koupit produkty top kvality za výhodné ceny, staňte se zákazníkem v našem online obchodě. Často pro vás máme akce na produkty různých kategorií a také nabízíme možnost bezplatného doručení. Díky tomu u nás vždy ušetříte. Pokud si koupíte pneumatické kleště od nás, můžete si být jisti, že vám budou sloužit skutečně dlouho.

loader Počkejte, prosím...