Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Celoroční pneu

Výrobci
Vyberte si z 700 kvalitních Celoroční osobní pneumatiky!
Položek na stranu

Celoroční pneumatiky pro osobní auta jsou vhodné do zemí s mírným podnebím: chladná léta a suché zimy. Produkty se používají při okolní teplotě mezi -7 a +20 °C. 

Výhody celoročních pneumatik pro osobní auta

Tyto pneumatiky šetří majitele auta od neustálého sledování okolní teploty, aby mohl vyměnit pneumatiky na svém autě. Jsou vhodné pro použití během celého roku. Nemusíte se starat o to, kdy je třeba koupit a kde je vhodné skladovat výměnné pneumatiky. Při používání těchto pneumatik se nezhoršuje rychlostní výkon vozidla. Další výhodou je fakt, že tyto pneumatiky jsou méně hlučné oproti zimním. Vzor dezénu zaručuje dobrou přilnavost na kluzké a suché silnici. Jsou zde i prvky pro odvádění vody a roztátého sněhu, díky čemuž se redukuje riziko smyku na vodě. Celoroční pneumatiky jsou vyrobeny z tvrdšího materiálu než zimní: pro lepší trakci se v rámci složení často používají křemičité sloučeniny.

6 tipů pro výběr a nákup

  1. Pamatujte, že vzor dezénu může být:
    • Symetrický. Pokud je nesměrový, přilnavost zůstane stejná i při couvání. Směrový vzor umožňuje rychlé odstranění vody a sněhu: tyto produkty jsou vhodné na časté používání na mokrých cestách. 
    • Asymetrický. Tento design zaručuje dobré držení vozu na silnici a vysoký stupeň akustického komfortu. 
  2. Pokud si chcete koupit celoroční pneumatiky pro osobní auta, nezapomeňte na jejich označení. Na prvním místě je obvykle šířka. Pokud to nezakazuje výrobce auta, namísto standardních lze instalovat širší pneumatiky. Zlepší se tím držení auta na silnici. Užší pneumatiky mají pozitivní vliv na snížení spotřeby paliva.
  3. Rozhodněte se ohledně průřezové výšky. Instalovat se může nízkoprofilová pneumatika nebo pneumatika s plným profilem, pokud je to povoleno v technické dokumentaci auta. Pamatujte, že pneumatiky prvního typu přispívají k dobrému držení na silnici i při zatáčení, a pneumatiky druhého typu snižují hlučnost a vibrace.   
  4. Pokud upřednostňujete sportovní styl jízdy a máte auto s výkonným motorem, zohledněte rychlostní index. Na rozdíl od mnoha zimních modelů může být tento parametr pro celoroční pneumatiky až 240 km/h.  
  5. Více o indexu přilnavosti na mokré vozovce zjistíte na naší stránce od odborníků z našeho online obchodu. Například, pokud má písmeno A, brzdná dráha je nejkratší, a pokud je zde písmeno F, je nejdelší. 
  6. Před nákupem se ujistěte, že produktu nevypršel datum spotřeby. Obvykle je jeho životnost asi 5 let od data výroby.

Autodoc.cz je velký online obchod s celoročními pneumatikami pro osobní auta

Díky intuitivní webové stránce a přehledné mobilní aplikaci si budete moci vybrat produkty z katalogu, kde najdete celoročnípneumatiky pro osobní auta během několika minut. Nabízíme vám rozumné ceny, časté akce, a všechny produkty si můžete koupit levně. Odborníci z našeho týmu pro zákazníky vám rádi pomohou při nákupu online a postarají se o velmi rychlé doručení produktů.