Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Zimní pneu

Výrobci
Vyberte si z 697 kvalitních Zimní osobní pneumatiky!
Položek na stranu

Zimní pneumatiky pro osobní auta zůstanou elastické i v mrazu a při tání si udrží svou hustotu. Instalují se, když okolní teplota klesne pod + 7 °C.V létě by se neměly používat, protože na horkém asfaltu se rychle opotřebovávají.

Výhody používání zimních pneumatik pro osobní auta

Produkty této kategorie jsou nutné v zemích, kde podmínky počasí nedovolují používat celoroční pneumatiky. Do gumové směsi se v tomto případě přidávají speciální látky, jako například přírodní olej z řepkových semen. Díky němu jsou pneumatiky měkčí než letní, což zaručuje dobrou přilnavost na kluzkém povrchu. Hloubka dezénu je obvykle 8 až 10 mm, a u letních pneumatik tento parametr nepřesahuje 8 mm. Vzor dezénu obsahuje zvětšené kanálky pro odvádění roztátého sněhu. Tento design zkracuje brzdnou dráhu i na zasněžené silnici. Tyto pneumatiky pomáhají zlepšit držení auta na cestě, která je pokryta sněhem nebo ledem. Použití modelů s hroty výrazně vylepšuje přilnavost, avšak jejich používání není zákonem povoleno ve všech zemích.

6 tipů pro výběr a nákup

 1. Při nákupu pneumatik zohledněte vlastnosti podnebí v místě, kde budete auto používat. Výrobci často nabízejí tyto produkty: 
  • Evropský typ. Tyto pneumatiky jsou vytvořeny pro mírné zimy s častým táním sněhu. Je tu množství malých kanálků na účinné odvádění mokrého sněhu a roztátého sněhu z kontaktní plochy. Odvodní drážky jsou na okrajích. Výhodou tohoto modelu je možnost používání ve vysoké rychlosti.
  • Skandinávský typ. Tyto zimní pneumatiky pro osobní auta jsou určeny pro těžší podmínky, extrémní zimu a jízdu na zasněžených a ledových cestách. Kanálky mají obvykle zaostřené okraje a bloky dezénu mají zoubkované okraje. Umožňuje to pneumatikám držet auto pevně na ledové nebo zasněžené silnici.
 2. Před výběrem pneumatik s hroty z kataloguzimních pneumatik pro osobní auta se ujistěte, že jejich používání není zakázáno zákonem. V některých zemích jsou v zimě povoleny pouze bez hrotové pneumatiky. Oba modely mají určité výhody: Pneumatiky bez hrotů nepoškozují povrch silnic, jsou tiché, a pomáhají při snížení spotřeby paliva. Některé druhy mají speciální design, který umožňuje instalaci a odstranění hrotů. Musí se to udělat v servisu. Hrotové pneumatiky zaručují zkrácení brzdné dráhy a výbornou přilnavost na ledové silnici: na suchém a čistém asfaltu je přilnavost špatná. Výrobci vyrábějí různé druhy hrotů:
  • AD - z hliníku;
  • SD - s jádrem z tvrdé slitiny;
  • DD - s diamantovým okrajem a obdélníkovým kolíkem;
  • OD - s oválnou základnou;
  • MD - z plastu s jádrem z tvrdé slitiny.
 3. Rozhodněte se ohledně vzoru dezénu. Například, pokud je směrový, riziko smyku na vodě se sníží díky odvádění vody. Avšak pneumatiky s nesměrových vzorem jsou mnohem tišší. 
 4. Upřednostněte úzké pneumatiky s vysokým profilem, pokud jejich použití povoluje výrobce auta. Zabraňují totiž smyku auta a rychleji odstraňují roztátý sníh.  
 5. Pneumatiky instalujte současně na všech kolech. Navíc se doporučuje koupit si i náhradní pneumatiku.
 6. Zohledněte datum exspirace. I když pneumatiky nepoužíváte, neinstalujte je po 2-5 letech od data výroby.

Autodoc.cz je velký online obchod se zimními pneumatikami pro osobní auta

V našem online obchodě si můžete koupit zimnípneumatiky pro osobní auta za dostupné ceny. Kromě toho pro vás máme možnost ušetřit během akcí. Pokud si chcete koupit kvalitní pneumatiky za nízké ceny, objednejte si online ještě dnes.

Užitečné informace o funkcích, příčinách poruch, diagnostice a intervalech výměny