Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Letní pneu

Výrobci
Vyberte si z 700 kvalitních Letní osobní pneumatiky!
Položek na stranu

Letní pneumatiky pro osobní auta jsou určeny pro provoz při průměrné denní teplotě nad +7 °C. Při používání těchto pneumatik v chladnějším období se může ztratit jejich elasticita, zhoršit přilnavost, prodloužit brzdná dráha. Tyto pneumatiky přispívají k lepší ovladatelnosti vozu a zaručují efektivní brzdění na suché i mokré vozovce.

Výhody používání letních pneumatik pro osobní auta

Tyto modely jsou obvykle vyrobeny z tvrdé gumy s vysokou hustotou. Vylepšuje se tím přilnavost k asfaltu, a má to pozitivní vliv na životnost a zaručuje se tím schopnost držení auta na silnici během zatáčení. Letní pneumatiky se také liší od jiných druhů pneumatik vzorem dezénu. Obvykle mají větší počet příčných drážek. Přispívá to k účinnému odstranění špíny na mokrých cestách, podporuje to dobrou akceleraci a dynamiku vozu na suchých cestách. Většina modelů pro letní sezónu je typická nízkou hlučností a nízkou spotřebou paliva.

6 tipů pro výběr a nákup

 1. Instalujte pouze pneumatiky takové velikosti, která je doporučena výrobcem auta. Důležité jsou tyto věci:
  • Šířka. Čím širší je pneumatika, tím lépe drží na silnici při nouzovém brzdění a zatáčení. Avšak široké pneumatiky zvyšují spotřebu paliva a opotřebovávají se rychleji.
  • Průměr. Zvětšení průměru má pozitivní vliv na rychlost a vzhled vozidla, a negativní vliv na hlučnost.
  • Průřezová výška. Nízkoprofilové pneumatiky se instalují hlavně na zlepšení vzhledu auta, a pneumatiky s plným profilem pro zvýšení pohodlí. Zároveň zaručují hladší jízdu.
 2. Zohledněte vzor dezénu. Určuje výkonnostní vlastnosti pneumatiky. V katalogu naleznete letní pneumatiky pro osobní auta v podobě těchto produktů:
  • Se symetrickým vzorem. Může být směrový nebo nesměrový. Směrové pneumatiky lépe odvádějí vodu a bláto z kontaktní plochy, a nesměrové jsou vhodné pro většinu městských aut.
  • S asymetrickým vzorem. Tyto pneumatiky zaručují výborné držení auta na silnici, zejména díky pevnějším blokům na vrchní straně.
 3. Zkontrolujte složení. Základ je obvykle z gumy. Křemičitany, různé oleje, škroby, a jiné látky se přidávají do konečné směsi. Některé látky redukují koeficient valivého odporu a spotřebu paliva, a jiné zlepšují přilnavost.
 4. Objednejte si letní pneumatiky pro osobní auta podle podmínek používání auta. Na trhu jsou modely pro dálnice a jízdu ve městě. První typ má vysoký rychlostní index a druhý minimalizuje riziko smyku na vodě. Tyto pneumatiky dobře odvádějí vodu a mají označení "Rain" nebo "Aqua".
 5. Poraďte se s odborníky v našem online obchodě o vlastnostech produktu, včetně stupně odolnosti vůči teplu. Je to důležité zejména pokud plánujete auto používat v horkém podnebí nebo pod silnou zátěží.
 6. Ujistěte se, že životnost pneumatiky nevypršela. Obvykle je to asi 5 let od data výroby.

Autodoc.cz je velký online obchod s letními pneumatikami pro osobní auta

Na stránce Autodoc.cz naleznete široký výběr kvalitních a levných produktů. Máme pro vás nejen dostupné ceny, ale i akcie na údržbu vašeho auta. Vše si můžete koupit levněji, dokonce i letní pneumatiky pro osobní auta, a to ještě dnes. Přesvědčte se sami, že online nakupování u nás vám přinese množství nabídek a výhod.