Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Přihlásit se
NOVINEK

Pro získání nejnovějších novinek a tipů prosím zadejte vaši emailovou adresu:

Infografika

Výstražná světla indikující selhání systémů a mechanismů

Nová infografika zobrazující indikátory na palubní desce. Zjistěte více o symbolech, které indikují selhání.

Dozvědět se víc
Výstražná světla indikující aktivaci různých systémů

Moderní auta jsou vybavena množstvím elektronických systémů, a každý z nich má své varovné indikátory. Celkově je v autě více než sto indikačních symbolů. Zde si o nich popovídáme o něco podrobněji. Začneme označeními indikujícími, zda je systém zapnutý nebo vypnutý.

Dozvědět se víc

Oblíbené autodíly

Posilovače řízení: druhy, možné poruchy a oprava

Před nástupem serva bylo třeba při průjezdu zatáčkou nebo během parkování vynaložit značnou sílu. V současné době však posilovače řízení tvoří natolik neodmyslitelnou součást základní výbavy každého vozidla, že není třeba se o nich zvlášť zmiňovat. Přesto, anebo právě proto, se v tomto článku chceme blíže podívat na to, jak přesně takový mechanismus funguje a jak nám usnadňuje každodenní život za volantem.

Dozvědět se víc
Jak vybrat a doplnit chladicí kapalinu v autě

Automobilové motory jsou často vystaveny extrémním teplotním podmínkám: jak vysokému horku, tak i mrazivému chladu. Oba extrémy mohou mít pro blok motoru a jednotlivé komponenty závažné následky. Z toho důvodu je důležité se vždy ujistit, že hladina tzv. chladicí kapaliny je ve správném rozmezí. V následujícím článku si objasníme, jak vlastně takové směsi fungují, které druhy existují a čemu byste ještě měli věnovat svou pozornost.

Dozvědět se víc

Tipy

Atmosférický motor: výhody a rozdíly oproti turbomotoru

Každý, kdo v dnešní době uvažuje o koupi nového vozu, se jim jen stěží vyhne: řeč je o turbodmychadlech. Jsou standardní výbavou téměř všech novějších aut a tvoří tak neodmyslitelnou součást každodenního silničního provozu. Nicméně jistá skupina nadšenců a odborníků s tím nadále nesouhlasí a tvrdí, že i atmosférické motory mají v automobilovém průmyslu své pevné místo. O co přesně jde a zda je přeplňovaný motor skutečně vždy lepší, si objasníme v následujícím článku.

Dozvědět se víc
Systém mazání motoru: jak to funguje

Ať už jsou zkušenosti s automobily jakékoli, každému je určitě známo, že motor je třeba mazat. Kromě její lubrikační vlastnosti byste však o této viskózní kapalině uvnitř vašeho motoru měli vědět ještě něco víc. Vždyť právě výměna oleje nebo těsnicích kroužků a filtrů patří k těm běžným údržbářským úkonům, které dříve či později postihnou každého motoristu a u nichž se rozhodně vyplatí, abyste si je zvládli provést sami. Podívejme se tedy trochu detailněji na mazací systém auta.

Dozvědět se víc

Novinky

Proč diesel ztrácí v Evropě svou popularitu

Dnes můžeme v Evropě vidět výrazné snížení poptávky po dieselových autech a očekává se, že tento trend bude v příštích letech pokračovat. Pojďme si tedy všechno pěkně vysvětlit.

Dozvědět se víc
Jaguar poprvé v historii vyhrál soutěž Evropské auto roku

Vítěz soutěže Auto roku byl vyhlášen v Ženevě. Pro rok 2019 je to elektrický crossover Jaguar I-Pace. Stalo se to poprvé, že auto od tohoto britského výrobce získalo v rámci této soutěže první místo.

Dozvědět se víc

Slovník

Airbag

Airbag (bezpečnostní airbag) je prvek systému pasivní bezpečnosti určený na minimalizaci rizik v případě nehody.

Dozvědět se víc
ABS

ABS (protiblokovací systém brzd) je systém, který zabraňuje celkovému zablokování kola vozu při prudkém brzdění.

Dozvědět se víc

Diagnostika

Kapalina posilovače řízení: Jak ji vybrat a vyměnit

Životnost posilovače řízení je určena po celou dobu životnosti automobilu, ale pouze v případě, že systém nemá pracovní netěsnosti. Použití nevyhovujícího oleje nebo jeho předčasná výměna jsou nejčastější příčiny poškození posilovače řízení. Přečtěte si náš článek, abyste věděli, jak se vyhnout chybám při výběru a výměně hydraulické kapaliny.

Dozvědět se víc
Přehřívání brzdových kotoučů: symptomy, příčiny, řešení problému

Jedna z nejběžnějších poruch brzdových kotoučů je jejich přehřívání. V případě přehřátí dosáhne teplota disku kritické hodnoty, takže brzdové obložení začne na disku prokluzovat a účinnost brzdového systému se sníží na minimum.

Dozvědět se víc