Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Přihlásit se
NOVINEK

Pro získání nejnovějších novinek a tipů prosím zadejte vaši emailovou adresu:

Infografika

Výstražná světla indikující selhání systémů a mechanismů

Nová infografika zobrazující indikátory na palubní desce. Zjistěte více o symbolech, které indikují selhání.

Dozvědět se víc
Výstražná světla indikující aktivaci různých systémů

Moderní auta jsou vybavena množstvím elektronických systémů, a každý z nich má své varovné indikátory. Celkově je v autě více než sto indikačních symbolů. Zde si o nich popovídáme o něco podrobněji. Začneme označeními indikujícími, zda je systém zapnutý nebo vypnutý.

Dozvědět se víc

Oblíbené autodíly

Co je lambda sonda, jak funguje a co měří

Každý dnes už ví, že výfukové plyny z automobilů jsou škodlivé jak pro životní prostředí, tak pro nás obyčejné lidi. Z toho důvodu se výrobci vozidel už po několik desetiletí usilovně snaží nejen snížit obsah toxických látek ve spalinách na minimum.

Dozvědět se víc
Dieselový motor: základy

Mnoho řidičů, kteří se rozhodli pro auto s dieselovým motorem, již zná všechny jeho výhody a i zvláštnosti. Ovšem ti, kteří s tímto druhem motoru nemají zkušenosti, mohou mít řadu otázek. V našem článku se budeme zabývat právě těmito otázkami.

Dozvědět se víc

Tipy

Systém mazání motoru: jak to funguje

Ať už jsou zkušenosti s automobily jakékoli, každému je určitě známo, že motor je třeba mazat. Kromě její lubrikační vlastnosti byste však o této viskózní kapalině uvnitř vašeho motoru měli vědět ještě něco víc. Vždyť právě výměna oleje nebo těsnicích kroužků a filtrů patří k těm běžným údržbářským úkonům, které dříve či později postihnou každého motoristu a u nichž se rozhodně vyplatí, abyste si je zvládli provést sami. Podívejme se tedy trochu detailněji na mazací systém auta.

Dozvědět se víc
Сo je to MAP senzor: funkce, závady, výměna

Optimalizace v automobilovém průmyslu dosáhla v současné době nesmírně vysoké úrovně. Téměř pro každý charakteristický parametr, jehož ideální hodnota byla předem vypočtena, jsou konstruována nejrůznější zařízení, která mají za úkol tyto hodnoty měřit a ve finále se jim přiblížit.

Dozvědět se víc

Novinky

Proč diesel ztrácí v Evropě svou popularitu

Dnes můžeme v Evropě vidět výrazné snížení poptávky po dieselových autech a očekává se, že tento trend bude v příštích letech pokračovat. Pojďme si tedy všechno pěkně vysvětlit.

Dozvědět se víc
Jaguar poprvé v historii vyhrál soutěž Evropské auto roku

Vítěz soutěže Auto roku byl vyhlášen v Ženevě. Pro rok 2019 je to elektrický crossover Jaguar I-Pace. Stalo se to poprvé, že auto od tohoto britského výrobce získalo v rámci této soutěže první místo.

Dozvědět se víc

Slovník

ABS

ABS (protiblokovací systém brzd) je systém, který zabraňuje celkovému zablokování kola vozu při prudkém brzdění.

Dozvědět se víc
Steptronic

Steptronic je funkce manuálního řazení v automatické převodovce. Vytvořila ji společnost ZF Friedrichshafen AG German podle designu BMW z roku 1996. Převodovku můžeme vidět na autech značek BMW, Mini, MG a Rover. Převodovka se může ovládat použitím řadicí páky nebo tlačítek umístěných na volantu.

Dozvědět se víc

Diagnostika

Kapalina posilovače řízení: Jak ji vybrat a vyměnit

Životnost posilovače řízení je určena po celou dobu životnosti automobilu, ale pouze v případě, že systém nemá pracovní netěsnosti. Použití nevyhovujícího oleje nebo jeho předčasná výměna jsou nejčastější příčiny poškození posilovače řízení. Přečtěte si náš článek, abyste věděli, jak se vyhnout chybám při výběru a výměně hydraulické kapaliny.

Dozvědět se víc
Přehřívání brzdových kotoučů: symptomy, příčiny, řešení problému

Jedna z nejběžnějších poruch brzdových kotoučů je jejich přehřívání. V případě přehřátí dosáhne teplota disku kritické hodnoty, takže brzdové obložení začne na disku prokluzovat a účinnost brzdového systému se sníží na minimum.

Dozvědět se víc