Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Přihlásit se
NOVINEK

Pro získání nejnovějších novinek a tipů prosím zadejte vaši emailovou adresu:

Infografika
Výstražná světla indikující aktivaci různých systémů

Moderní auta jsou vybavena množstvím elektronických systémů, a každý z nich má své varovné indikátory. Celkově je v autě více než sto indikačních symbolů. Zde si o nich popovídáme o něco podrobněji. Začneme označeními indikujícími, zda je systém zapnutý nebo vypnutý.

Dozvědět se víc
Oblíbené typy motorů v Evropě během první poloviny roku 2018

Které typy motorů byly nejoblíbenější v zemích EU a ESVO během prvních 6 měsíců roku 2018?

Jaké procento těchto motorů je instalovaných v autech? Ve kterých zemích je vyšší počet aut s alternativním pohonem?

Naše informační obrázky vám poskytnou všechny odpovědi na tyto zajímavé otázky.

Dozvědět se víc
Oblíbené autodíly
Dieselový motor: základy

Mnoho řidičů, kteří se rozhodli pro auto s dieselovým motorem, již zná všechny jeho výhody a i zvláštnosti. Ovšem ti, kteří s tímto druhem motoru nemají zkušenosti, mohou mít řadu otázek. V našem článku se budeme zabývat právě těmito otázkami.

Dozvědět se víc
Tipy
Příprava auta na zimu: tipy od expertů

Auto a jeho systémy si neustále vyžadují speciální pozornost, a to zejména během chladného období. Mnoho součástek auta a systémů neustále pracuje pod velkou námahou, kvůli čemuž se často a náhle kazí. Aby se tomu předešlo, máme pro vás několik rad, jak si připravit auto na zimní období.

Dozvědět se víc
Jak jezdit bezpečně i v dešti

Pravděpodobnost nehody během deště se zvyšuje v průměru o 30 - 40%. V tomto článku vám řekneme, čeho byste se měli nejvíce vyvarovat, jak jezdit v deštivém počasí a jak se vyhnout problémům na cestách.

Dozvědět se víc
Novinky
Proč diesel ztrácí v Evropě svou popularitu

Dnes můžeme v Evropě vidět výrazné snížení poptávky po dieselových autech a očekává se, že tento trend bude v příštích letech pokračovat. Pojďme si tedy všechno pěkně vysvětlit.

Dozvědět se víc
Jaguar poprvé v historii vyhrál soutěž Evropské auto roku

Vítěz soutěže Auto roku byl vyhlášen v Ženevě. Pro rok 2019 je to elektrický crossover Jaguar I-Pace. Stalo se to poprvé, že auto od tohoto britského výrobce získalo v rámci této soutěže první místo.

Dozvědět se víc
Slovník
ABS

ABS (protiblokovací systém brzd) je systém, který zabraňuje celkovému zablokování kola vozu při prudkém brzdění.

Dozvědět se víc
Steptronic

Steptronic je funkce manuálního řazení v automatické převodovce. Vytvořila ji společnost ZF Friedrichshafen AG German podle designu BMW z roku 1996. Převodovku můžeme vidět na autech značek BMW, Mini, MG a Rover. Převodovka se může ovládat použitím řadicí páky nebo tlačítek umístěných na volantu.

Dozvědět se víc
Diagnostika
Kapalina posilovače řízení: Jak ji vybrat a vyměnit

Životnost posilovače řízení je určena po celou dobu životnosti automobilu, ale pouze v případě, že systém nemá pracovní netěsnosti. Použití nevyhovujícího oleje nebo jeho předčasná výměna jsou nejčastější příčiny poškození posilovače řízení. Přečtěte si náš článek, abyste věděli, jak se vyhnout chybám při výběru a výměně hydraulické kapaliny.

Dozvědět se víc
Přehřívání brzdových kotoučů: symptomy, příčiny, řešení problému

Jedna z nejběžnějších poruch brzdových kotoučů je jejich přehřívání. V případě přehřátí dosáhne teplota disku kritické hodnoty, takže brzdové obložení začne na disku prokluzovat a účinnost brzdového systému se sníží na minimum.

Dozvědět se víc