• SHOP
  • CLUB
Vyzkoušejte prémiový účet
0
Moje garáž
Přidat vozidlo
0
Položek #96-7135
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

V Německu se otevírá první automatizovaná parkovací stanice

Tuto službu najdete v muzeu Mercedes-Benz ve městě Stuttgart. Je to společný projekt německých skupin Daimler a Bosch. Auta se zaparkují sama, bez zásahu člověka: řidič musí pouze aktivovat proces prostřednictvím příslušné aplikace ve svém smartphonu. Auto se řidiči vrátí stejným způsobem.

Tato technologie je kompatibilní s nejnovějšími modely Mercedes-Benz třídy E W213, které lze ovládat dálkově. Parkovací garáž má velké množství senzorů, které monitorují okolí a přenášejí data do přijímací jednotky instalované v autě. Pokud se detekuje překážka, auto se okamžitě zastaví. Podle odborníků může automatizovaná parkovací stanice uskladnit o 20% více aut oproti běžné, protože systém tato auta parkuje velmi blízko u sebe bez rizika kolize.

Tato technologie má mnoho společného s tou, která se používá ve vozidlech řízených bez zásahu řidiče. V posledních letech tato řešení vyvíjí a vylepšuje několik výrobců aut, jako například Daimler, BMW, General Motors, Volvo, a jiní. Všichni mají stejný cíl: aby byl proces jízdy zcela autonomní. Robotické parkování je výborným způsobem, jak bezpečně implementovat tuto technologii.Zaprvé, do garáže je třeba instalovat velké množství senzorů a kamer, a garáž se musí adaptovat na podmínky parkování do maximálního možného rozsahu. Zadruhé, absence vibrací a škodlivých faktorů prostředí znamená, že údaje instrumentů budou mnohem přesnější.

Populární příspěvky

Přihlásit se novinek

Pro získání nejnovějších novinek a tipů prosím zadejte vaši emailovou adresu: