Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný
přehled
Vybrat kategorii
Výrobci
86 Položek

Podsedáky jsou oblíbeným druhem příslušenství do auta pro bezpečný transport dětí. Nemají zadní část, instalují se do dětské sedačky nebo přímo na sedadlo auta. Jejich účelem je umožnění vyššího sezení pro dítě, aby ho bylo možné připoutat pomocí bezpečnostního pásu. Podsedáky jsou relativně malé a typické jednoduchostí instalace. Váha, výška a věk dítěte, které jsou vhodné k použití podsedáku namísto kompletní autosedačky, jsou specifikovány v předpisech o silničním provozu každé země.

Jaké jsou druhy podsedáků

Podle materiálu základové části:

  • Produkty vyrobené z pěnového plastu jsou levné a lehké, avšak nejsou velmi odolné.
  • Zařízení s plastovým rámem jsou odolnější a bezpečnější. Zároveň jsou lehké a nevyžadují si problematickou údržbu a péči.
  • Podsedák s kovovým rámem je těžký, ale je považován za nejspolehlivější a odolný.

Produkty nabízené v katalozích se liší i velikostí. Vyberte si je podle velikosti dítěte a parametrů kabiny vašeho auta. Například úzký produkt je vhodný pro auto s malou šířkou, avšak přesvědčte se, že pro dítě nebude příliš těsný.

Produkty se navíc liší od sebe i výškou loketních opěrek. Čím jsou vyšší, tím vyšší bude poloha bezpečnostního pásu na těle cestujícího.

Tipy na používání podsedáku

  1. Přečtěte si pokyny k použití a instalaci podsedáku.
  2. Zařízení instalujte na zadní sedadla vozidla. Instalace na přední sedadla je zakázána.
  3. Produkt čistěte podle pokynů výrobce. Odnímatelný potah můžete mýt ručně nebo v pračce na jemný režim. Kovové a plastové části můžete občas jen otřít vlhkou houbou.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

V AUTODOC online obchodě si můžete koupit podsedáky a jiné příslušenství do auta na každou příležitost. Zeptejte se našich odborníků z týmu pro zákazníky - pomohou vám vybrat si potřebné produkty a řeknou vám, na které z nich vám nabízíme slevu. Nakupte online na stránce AUTODOC nebo přes mobilní aplikaci - je to jednoduché a levné!

loader Počkejte, prosím...