Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný
přehled
Vybrat kategorii
Výrobci
500 Položek

Brusky se nepoužívají jen na odstranění staré barvy z karoserie, ale také na eliminaci malých poškození na novém nátěru. S tímto nástrojem můžete vyrovnat svary a vyhladit povrchy různých součástek.

Jaké jsou druhy brusek

Podle druhu pohonu:

  • Pneumatické brusky. Pracují díky stlačenému vzduchu z kompresoru. Téměř nikdy se nepřehřejí a lze je použít v podmínkách vysoké vlhkosti. Pokud bude nutné provést mnoho práce, budete na to potřebovat výkonný kompresor, jehož cena může být vysoká.
  • Elektrické brusky. Jsou napájeny z elektrické sítě nebo z baterie. Nevyžadují žádné dodatečné vybavení.

Podle designu a místa aplikace:

  • Pásové brusky. Tyto brusky jsou vhodné pro rychlé opracování velkých ploch materiálu. Jejich nízké těžiště poskytuje uživateli možnost aplikovat jen minimální sílu.
  • Úhlové brusky. Jsou vhodné k řezání kovů, odstraňování rezavých míst, vyhlazení svarů. S jejich pomocí můžete opracovat i těžko dostupné prvky.
  • Přímé brusky. Jsou ideální na práci, která vyžaduje přesnost.
  • Vibrační brusky. Používají se na jemné leštění. Do této kategorie patří i brusky s trojúhelníkovou základnou, které se používají k opracování rohů.
  • Excentrické brusky. Jsou typické vysokým výkonem. Některé brusky tohoto druhu se pohodlně mohou použít k ošetření konvexních nebo konkávních povrchů.

Výrobci nabízejí modely pro domácí nebo profesionální použití. První typ je levný a druhý vydrží i velkou zátěž.

Princip funkčnosti

Požadovaný efekt se dosahuje ošetřením povrchu pomocí abrazivního materiálu. Pásové brusky vykonávají svou funkci díky cirkulačnímu pohybu pásu; úhlové brusky pracují díky rotaci hlavy. Ta je připojena v pravém úhlu k hřídeli. Rovné nástroje se od úhlových liší přítomností vřetena, na které se připojují vyměnitelné nástavce. Vřeteno je uloženo podél těla nástroje. Podle vykonávaného úkolu se sem mohou připojit různé hlavy: drátěné kartáče, klapkové kotouče, lešticí houby a jiné.

Design orbitálních modelů může obsahovat obdélníkovou nebo trojúhelníkovou základnu, ke které se připojuje abrazivní materiál pomocí svorek nebo háčků a smyček. Zařízení provádí rychlý cirkulační pohyb a vibrace. V orbitálních bruskách s náhodným uspořádáním se osa rotace kotouče a osa hřídele nesetkávají. Opracování se provádí vlivem rotačního a lineárního pohybu.

Tipy na používání brusek

Dodržujte pokyny od výrobce a náhradní díly si vybírejte podle specifikací produktu. Na nástroj neaplikujte příliš velkou sílu, abyste nepoškodili pracovní prvek. Nezapomeňte na vyčištění nástroje od částic z opracovaného materiálu. Pokud má nástroj prachový sáček, pravidelně jej vyprazdňujte.

Pokud pracujete s plastem, nastavte minimální rychlost. Minimalizujete tak riziko přehřívání, které by mohlo vést k poškození. Občas se ujistěte, že hlava nástroje je pevně zafixována. Doporučuje se používat jemnou utěrku na vyčištění těla nástroje. Pro tento účel nepoužívejte rozpouštědla.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

V našem katalogu najdete široký sortiment produktů potřebných na opravu a údržbu auta. Díky naší mobilní aplikaci si v online obchodě AUTODOC můžete objednat a koupit brusky, vyměnitelné hlavy pro tyto nástroje a jiné produkty - přes smartphone, odkudkoliv. Staňte se našim zákazníkem a využijte i naše akce, které nabízíme na stránce. Nakupujte výhodně online.

loader Počkejte, prosím...