Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný
přehled
Vybrat kategorii
Výrobci
14 Položek

Tepelná pistole je určena k zahřátí malé oblasti na povrchu během různých opravných prací. Zařízení se hlavně používá pro změkčení staré barvy před jejím odstraněním, na vysušení tmelu nebo plniva nebo jiných materiálů, na vyfukování trubek, tepelné nastavení plastových součástek, rozebrání jednotek spojených lepidlem atd.

Princip funkčnosti

Tělo nástroje je obvykle vyrobeno z termoplastu. Uvnitř je elektromotor s ventilátorem, který pracuje ve velmi vysoké rychlosti, a spirálový žhavicí prvek. Motor pohání vzduch přes žhavou spirálu, díky čemuž se vzduch otepluje a vychází ven.

Jaké jsou druhy tepelných pistolí?

Podle vlastností:

  • Tepelné pistole pro domácnost. Jednoduše se používají a mají nízkou spotřebu energie (do 1,750 W). Nejvyšší teplota zahřátí je obvykle asi 500 °C. Tyto modely mají třífázový spínač, který nespotřebuje mnoho elektřiny a je levný. Kromě toho nemůže toto zařízení pracovat déle než 15 minut bez přestávky.
  • Profesionální tepelné pistole. Energie spotřebovaná těmito nástroji je až do 2,000 W v průměru, a nástroj je schopen dosáhnout teploty proudu vzduchu do 650 °C. Některé modely mají i systém tepelné stabilizace.
  • Průmyslové tepelné pistole. Jsou vysokovýkonné (více než 2,000 W) a mohou se bez přestávky používat velmi dlouhou dobu. Teplota proudu vzduchu je v tomto případě až 700 °C. Tyto nástroje jsou často vybaveny množstvím dalších funkcí: paměť nastavení, ochrana před přehřátím, filtrace příchozího vzduchu atd. Nevýhodou tohoto vybavení je vysoká cena, velká váha a velká spotřeba elektrické energie.

Podle designu:

  • Rovné. Nemají rukojeť a jsou vhodné k provedení prací v stísněném prostoru.
  • Pistolové. Mají rukojeť, která je uložena v pravém úhlu vůči tělu nástroje. Pohodlně se používají i na dlouhou práci.
  • Kombinované. Tyto nástroje jsou vybaveny odnímatelnou nebo otočnou rukojetí.

Tipy na používání tepelných pistolí

Přečtěte si doporučení od výrobce. Dodržujte bezpečnostní předpisy a noste ochranné brýle a rukavice. Pracujte venku nebo v dobře větraném prostoru. Nepoužívejte tepelnou pistoli v blízkosti hořlavých tekutin a nenechávejte ji bez dozoru.

Zabraňte přehřátí zařízení. Zvolte si provozní režim, který je vhodný na práci, kterou chcete provést. Proud vzduchu nasměrujte pod úhlem 45 ° a ujistěte se, že mřížka pro přívod vzduchu na těle nástroje nemá žádné překážky. Je třeba zabránit průniku prachu a vlhkosti do nástroje. Může to mít negativní vliv na životnost zařízení.

Po dokončení práce zvolte režim nejnižší teploty a nechte zařízení pracovat ještě 2 až 3 minuty. Zabráníte tak předčasnému opotřebení žhavicího prvku. Před odložením nástroje ho nechte úplně vychladnout.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Vytvořte si účet v online obchodě AUTODOC a jednoduše si kupte tepelnou pistoli nebo jiné nástroje od spolehlivých výrobců. Máme pro vás přehledný katalog, kde najdete vše potřebné, včetně informací o akcích, které jsou vám stále k dispozici. Nakupujte rychle a bez problémů - objednejte si online na naší stránce nebo přes mobilní aplikaci.

loader Počkejte, prosím...