Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný
přehled
Výrobci
5 Položek

Obaly na lyže jsou spolehlivé prostředky na ochranu vybavení před mechanickým poškozením a zašpiněním během převozu. Toto příslušenství usnadňuje transport sportovního vybavení a zabraňuje vniknutí vody a špíny z náčiní do kabiny auta.

Jaké jsou druhy obalů na lyže

Podle materiálu:

  • Textilní. Jsou to odolné produkty, které dobře chrání před prachem a jsou relativně levné. Do této kategorie patří produkty vyrobené z vodotěsné látky, například z nylonu nebo polyesteru.
  • Kožené. Jsou odolné vůči mechanickému poškození a vypadají velmi pěkně.
  • Plastové. Obvykle jsou velmi spolehlivé a prostorné. Vydrží i silnější nárazy.

V katalozích najdete modely pro muže i ženy. Liší se hlavně prvky designu. Pro muže se většinou vyrábějí obaly v tmavých barvách a modely pro ženy jsou v jasnějších barvách.  

Obaly na lyže se liší i velikostí a podle délky vybavení, pro které jsou určeny. Tento parametr může být od 165 do 210 cm.

Podle vlastností konstrukce:

  • Měkké produkty bez pevných částí. Často jsou vyrobeny pro vybavení jedné osoby. Jsou to lehké produkty, které v autě zaberou jen minimum místa.
  • Zařízení s vložkami odolnými proti nárazům. Do jejich obložení jsou zašité měkké výplně po celé délce nebo jen v místě uložení upevnění. Absorbují nárazy a chrání tak obsah před poškozením.
  • Obaly s kolečky na převoz. Obvykle uskladní až několik párů lyží. Některé obaly umožňují transport nejen vybavení, ale i sportovního oblečení.

Mnoho modelů se dodává s dodatečnými prvky. Patří sem: kapsy na brýle a rukavice, otvory na únik roztáté vody, reflexní záplaty, řemínky na zmenšení velikosti obalu, a jiné.

Vlastnosti používání obalů na lyže

  1. Zařízení lze použít nejen na transport, ale také na skladování vybavení mezi sezónami. Je důležité mírně pootevřít upevnění pro lepší cirkulaci vzduchu.
  2. O produkty pečujte podle pokynů výrobce. Kožené produkty by se měly vyčistit pomocí vlhké měkké látky, a textilní se mohou mýt. Některé modely se musí mýt v rukách.
  3. Je vhodné, aby se obaly na lyže skladovali venku nebo ve větrané místnosti. Zároveň je důležité vyhnout se přímému slunečnímu záření, protože to vede k blednutí materiálu.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Chcete si koupit obaly na lyže se slevou? Nejširší výběr produktů za dostupné ceny najdete na AUTODOC. Navíc pro vás máme množství akcií na mnoho produktů, díky kterým výrazně ušetříte. Objednejte si online v našem online obchodě a pořiďte si vše potřebné příslušenství pro vaše auto za výhodných podmínek.

loader Počkejte, prosím...