Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný
přehled
Výrobci
43 Položek

Sety na opravu pneumatik obsahují vše, co potřebujete pro rychlou opravu těchto prvků na cestě bez poškození gumové patky. Toto příslušenství se používá k rychlému odstranění prasklin, abyste se mohli dostat do servisu. Snadno se používá a v kabině auto nebo v kufru zabere jen minimum místa.

Jaké jsou druhy setů na opravu pneumatik

V katalozích výrobců naleznete sety pro práci s různými druhy pneumatik:

  • Pro pneumatiky s dušemi. Obvykle je zde kulatá nebo oválná vícevrstvá záplata s různou velikostí, a lepidlo tuhnoucí za studena. Pomocí tohoto setu můžete obnovit vzduchotěsnost duše do několika minut.
  • Pro pneumatiky bez duše. Obvykle jsou tu opravné knoty, nástroj na vkládání, řezačka, a lepidlo tuhnoucí za studena. Nůž, škrabka na přípravu povrchu, odmašťovač, a taška na uskladnění opravného setu se nabízejí také jako dodatečné prvky.  

Opravné sety pro pneumatiky bez duše se dělí na tři hlavní druhy:

  • S nylonovými vláknitými zátkami ošetřenými butylovou gumou. Tyto sety na opravu pneumatik jsou levné a oprava poškození je jen krátkodobá.  
  • S gumovými pásky v lepivém krytu. Jsou to spolehlivé doplňky umožňující pevné utěsnění. Některé z nich mohou být zesíleny pomocí zesilovacích vláken. Mezi gumové opravné jednotky patří speciální modely v tvaru kotvy umožňující utěsnit dezén.   
  • S nylonovými dráty pokrytými lepívým kaučukem. Jsou to odolná zařízení, která jsou dražší než gumové prvky, ale jsou účinnější.

Princip funkčnosti

Sety se záplatami obnovují vzduchotěsnost prasklého kola, protože se pevně přilepí na povrch. Produkty s opravnými knoty pracují podobně jako korek v lahvi. Zátkový pásek se natře lepidlem a vloží se do speciálního nástroje a do praskliny, kterou je předtím třeba mírně zvětšit pomocí řezačky. Prvek se ponechá v otvoru, a tento otvor plně překryje.

Vlastnosti použití setu na opravu pneumatik

  1. Vyčistěte poškozené místo od špíny a odmastěte jej pomocí speciální látky před začátkem opravy. Pokud se v otvoru nachází cizí předmět, vyjměte ho. Použít k tomu můžete vytahovací kleště.  
  2. Před zahájením opravy se ujistěte, že tlak v pneumatice není vyšší než 0,5 atm.
  3. Většina setů s opravnými knoty se vyrábí na eliminaci otvorů ne větších než 5 mm v průměru. Větší praskliny eliminujte pomocí záplat. Poškozené místo se musí celé překrýt, a okraje nesmí být blíže než 15 mm od extrémního bodu otvoru.  
  4. Toto příslušenství použijte pouze na opravu poškozeného dezénu pneumatiky. Boční stěny pneumatik a jejich poškození se opravuje pouze v pneuservisu.  

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Staňte se zákazníkem v online obchodě AUTODOC a nakupujte levně a rychle. Máme pro vás sety na opravu pneumatik za výhodné ceny. Naše stránka má velmi přehlednou strukturu. Kromě toho pro vás máme pohodlnou mobilní aplikaci, která vám umožní koupit si všechno online jednoduše a rychle. Ceny držíme co nejníže, nabízíme vám mnoho slev a akcí. Objednejte si v našem online obchodě ještě dnes a vychutnejte si výhody pohodlného online nakupování.

loader Počkejte, prosím...