Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Tažné lano

přehled
Vybrat kategorii
Výrobci
96 Položek

Tažné lano do auta: co byste měli vědět

Tažná lana vám pomohou vytáhnout auto, které se zakleslo někde v terénu, nebo jej odtáhnout v případě poškození. Tato lana jsou dlouhá 4 až 6 metrů a na obou koncích mají upevňovací prvky.

Jaké jsou druhy tažných lan

Podle materiálu:

  • Kovové. Jsou to produkty spletené z několika ocelových lan. Mají výbornou odolnost, ale jsou náchylné na korozi. Nejsou elastické a kvůli tomu se ne vždy dobře skladují. Tyto prvky jsou tedy vhodné pouze pro tažení. Zakazuje se používat je na vytahování zapadlého auta, protože při natahování se mohou přetrhnout a poškodit auto.
  • Látkové. Obvykle jsou z nylonu, sisalu, manilského konopí. Online si můžete objednat plochý řemen nebo pletené lano. Jsou to kompaktní produkty a jsou bezpečné i v případě přetržení. Nevýhodou jejich používání je fakt, že materiál je hygroskopický; po každém použití je třeba tento prvek umýt a vysušit.   
  • Polypropylenové. Jsou vhodné k vytažení auta ze sněhu nebo hlíny. Jsou elastické a mohou tlumit trhání s autem. Nevýhodou je rychlé opotřebení pod mechanickou námahou.  
  • Nylonové. Mají dobrou odolnost a výdrž, vydrží velkou zátěž a zachovají si své vlastnosti. Jsou odolné vůči vlhkosti a velkému chladu.

Můžete si koupit příslušenství, které se liší typem upevňovacích prvků. Většinou jsou tu smyčky, háčky nebo karabiny. Produkty nabízené v katalozích výrobců mají různou tahací kapacitu. Vyberte si prvek, který je schopen odtáhnout 150% až 300% váhy vašeho auta.

Vlastnosti použití tažných lan

  1. Před tažením zkontrolujte stav upevnění. Pokud jsou deformovaná, kontaktujte servis. Dodržujte pokyny výrobce v rámci uchycení lana.
  2. Pokud to umístění tažných ok na autech umožňuje, lano zapojte diagonálně: z levého oka jednoho auta k pravému oku na druhém autě. Riziko přetržení lana se sníží na minimum díky tomuto druhu upevnění.  
  3. Prvky se smyčkami uvažte speciálním uzlem, například dračí smyčkou.
  4. Kovové a látkové produkty skladujte na místě, které je ochráněno před vlhkostí. Takto vám budou sloužit déle.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Tažná lana a jiné příslušenství pro auto si můžete koupit za dostupnou cenu v AUTODOC online obchodě. Pokud máme akce na produkty, které právě potřebujete, můžete si je koupit ještě levněji. Objednejte si online ještě dnes a přesvědčte se sami, že levné nakupování může být výhodné a jednoduché!

loader Počkejte, prosím...